niedziela
| 20 maja 2018
 

Owsiak: Elektorat PiS nas szanuje

Redakcja: | 10 stycznia 2017

W tym roku po raz pierwszy, z wyjątkiem listu do Andrzeja Dudy, nie napisaliśmy do polityków. Nie chcieliśmy stawiać ich w niekomfortowej sytuacji albo sprawić, że będą później odcinali dzięki nam kupony, chwaląc się, że coś z łaski dali – tłumaczył w fakt24.pl Jerzy Owsiak.

Pytany, co przekaże Andrzej Duda na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Owsiak odpowiedział:

– Spinki do koszuli, a jego żona, słynną fotografię ze Światowych Dni Młodzieży, na podstawie której powstało mnóstwo memów.

Jerzy Owsiak zdradził też, że Duda kojarzy mu się z takim kawałkiem Eneja, w którym śpiewa: >>kiedy wszyscy śpią, ja nie śpię<<".

– Pan prezydent słynie z tego, że pracuje nocą, dlatego napisałem na swoim Facebooku, że błagam, by nim podpisze w nocy jakąś ustawę, obudził żonę, poprosił, by przeczytała dokumenty i coś doradziła. Myślę, że Agata Duda potrafi chodzić swoimi ścieżkami i wie, co robi. Wierzę w jej kobiecy rozsądek. Może gdyby jej posłuchał, miałby szansę zbudować silną pozycję. Szkoda, że tego nie robi, bo jest młody, mógłby zaistnieć, a tak jest przedłużeniem prezesa PiS

– ubolewał założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej.

Co ciekawe, mimo, że politycy PiS raczej nie są entuzjastami działalności Owsiaka, on sam utrzymuje, że elektorat partii rządzącej przychylnie patrzy na WOŚP:

– Z badań firmy Millward Brown wśród elektoratu PiS, zaznaczę na początku, że nie były to badania zrobione na nasze zlecenie, wyszło, że ponad 80 proc. ankietowanych akceptuje nasze działania. A więc nie jest tak, że ten elektorat nas nie lubi. A wręcz przeciwnie, podchodzi do nas z szacunkiem.

fakt.pl/Riv/Fot. FB Jurek Owsiak

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij