22 lutego 2017
środa
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Niestety po 22 godzinach spędzonych w samolotach i kilku przesiadkach można się przejęzyczyć – mówił o swojej wpadce z "San Escobar" szef MSZ.

Przypomnijmy, że Witold Waszczykowski mówił we wtorek o nieistniejącym w rzeczywistości państwie jako o potencjalnym wsparciu dla Polski w jej staraniach o status niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ

– Miałem na myśli państwo karaibskie, które jest znane pod dwoma nazwami – St. Kitts and Nevis i San... Cristobal (ową wersję zasugerowali szefowi MSZ dziennikarze – red.), chyba, albo Christopher, Christopher, prawda...

– powiedział w środę Waszczykowski i dodał, że "po 22 godzinach spędzonych w samolotach i kilku przesiadkach można się przejęzyczyć".

Co ciekawe, powszechnie używaną nazwą wymienionego przez ministra państwa jest St. Kitts and Nevis, a przytoczony przez niego wariant – Saint Christopher and Nevis – spotykany jest bardzo rzadko, choć wymieniony jest w konstytucji wyspiarskiej monarchii. San Cristobal y Nieves to z kolei hiszpańska nazwa tego kraju, w którym językiem oficjalnym jest jednak angielski.

tvn24.pl/JpR/Fot. msz.gov.pl

 

Więcej z tej kategorii...

Globus Polski z "Ucha prezesa" wreszcie na rynku. Czy zakupią go szkoły?

Do sprzedaży trafiły inspirowane serialem "Ucho prezesa" globusy, na których widnieje wyłącznie Polska.  Do globusów dołączane są  naklejki z nieistniejącym państwem "San Escobar".

Cejrowski o wypadku Szydło: Błaszczak – "głupek", kierowca – "idiota"

Wojciech Cejrowski podsumował wypadek z udziałem Beaty Szydło, do którego doszło w Oświęcimiu. Podróżnik, nie przebierając w słowach, skrytykował szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i kierowcę limuzyny premier. 

Scheuring-Wielgus spodobał się seks oralny z udziałem papieża? "Idę po raz drugi"

Posłance Nowoczesnej Joannie Scheuring-Wielgus wyraźnie spodobał się kontrowersyjny spektakl "Klątwa" w Teatrze Powszechnym. Do tego stopnia, że chce się na niego wybrać drugi raz.

Pietrzak: KOD i totalna opozycja dostają od kogoś pieniądze, są przeżarci agenturą, pewnie rosyjską

Ci protestujący na Wawelu to jest zaledwie margines ludzi. Cały ten KOD i ta totalna opozycja to margines Polski – mówił Jan Pietrzak w rozmowie z portalem wPolityce.

Skandal w publicznym teatrze: Seks oralny z udziałem Jana Pawła II [WIDEO]

Chorwacki reżyser Oliver Frljić chciał zaszokować widownię i zdecydowanie mu się to udało. Podczas wystawienia spektaklu "Klątwy" Wyspiańskiego w warszawskim Teatrze Powszechnym aktorzy odegrali gorszące sceny.

Giertych daje 10 tys. na "opinię psychiatryczną" dla Macierewicza: "Weźmiemy pięciu profesorów"

Były wicepremier i minister edukacji zastanawia się publicznie, czy Antoni Macierewicz wśród "przywódców zachodu" oraz w "ważniejszych mediach" nie jest uznawany za "wariata".

"Chcemy przyjmować!". Wielka manifestacja zwolenników przyjmowania uchodźców w Barcelonie

W stolicy Katalonii odbyła się w sobotę manifestacja popracia dla "paktu społecznego w sprawie przyjmowania uchodźców". Według różnych źródeł w wiecu wzięło udział od 180 do 300 tysięcy ludzi.

Bandyckie życie Misiewicza? Rzecznik MON na muralu!

Artysta Mariusz Waras ozdobił gdyńskie mury podobiznami... Bartłomieja Misiewicza. Rzecznik MON występuje na nich w ciemnych okularach i z napisem "Thug life" w tle.

 

 

Jaki: Wybrali Polskę na chłopaka do bicia

Polska

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował raport, którzy przygotowany został przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Można w nim przeczytać m.in., że w Polsce dochodzi do łamania prawa, zmiany zmierzają do ograniczenia suwerenności sądów, a sędziowie są fizycznie atakowani.

Grupiński: Metoda Kaczyńskiego to otaczać się miernymi. Kuchcińskiemu złamano kręgosłup

Polska

Były szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej uważa, że marszałek sejmu Marek Kuchciński "bardzo dobrze pasuje do koncepcji Jarosława Kaczyńskiego". Rafał Grupiński przyznał, że szanse na odwołanie obecnego marszałka są niewielkie.

Niemcy: Za wyłudzenie socjalu ekspresowa deportacja

Świat

Niemieckie władze planują zmienić prawo, by za wyłudzenie świadczeń socjalnych groziła szybka deportacja. Dotąd tak było tylko w przypadku skazania wyrokiem od trzech lat więzienia.

Radziwiłł: Znikną kolejki dla pacjentów

Polska

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapewnił, że od pierwszego dnia, kiedy w życie wejdzie ustawa o sieci szpitali, nie będzie kolejek dla pacjentów.

Solidarność szefowych rządu? Kopacz: Nie latałam wojskową CASĄ do domu, ale premier ma takie prawo

Polska

Nie jest to coś złego, że ktoś wsiada do samolotu i lata. Jeśli to jest coś nagannego, to proszę rozliczać każdego posła – komentowała podróż premier Beaty Szydło samolotem wojskowym do Krakowa Ewa Kopacz.

Kaczyński o "przewietrzeniu" samorządów i "uniemożliwieniu przejęcia służby zdrowia"

Polska

Wybory samorządowe są bardzo ważne, ich wyniki będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych, więc od nich należy rozpocząć przygotowania – mówił szef PiS podczas spotkania z częścią mazowieckich struktur PiS.

Niecik o Wiśniewskim: Jest kłamcą, mówił o miłości, a zaraz zdradził i się rozstał

Po godzinach

Gwiazdor muzyki disco polo zaatakował ogół celebrytów. Imiennie oberwało się Michałowi Wiśniewskiemu. Tomasz Niecik zapewnił przy tym, że on sam pozostaje sobą.

Kownacki o podróżach Szydło wojskową CASĄ do domu: "Samoloty są po to, żeby latać"

Polska

Wiceszef MON Bartosz Kownacki odniósł się do informacji dziennika "Rzeczpospolita" o tym, że premier Szydło w dniu wypadku rządowej kolumny przyleciała z Warszawy do Krakowa wojskowym samolotem transportowym CASA.

Belka o Amber Gold: Już po reklamie było wiadomo, że to gruby przekręt. "Trzeba być analfabetą, żeby do czegoś takiego nie dojść"

Polska

Były szef NBP Marek Belka powiedział przed sejmową komisją ds. Amber Gold, że nie jest prawdą, iż Narodowy Bank Polski nic nie zrobił w tej sprawie.

Minimum 1000 zł emerytury rolniczej już od marca

Gospodarka

Ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od marca będą mieli prawo do emerytury (lub renty) wysokości minimum tysiąca złotych. Zmiana dotyczy prawie wszystkich świadczeniobiorców KRUS-u, tj. ponad 1,1 mln osób.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.