21 lipca 2017
piątek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Mateusz Morawiecki w wywiadzie Deutsche Welle pomylił datę polskiego Święta Niepodległości. Chciał on obchodzić je... we wrześniu.

Wicepremier stwierdził, że Święto Niepodległości nie jest obchodzone 11 listopada, tylko 11 września. Media już porównują wpadkę ministra rozwoju i finansów do wpadek Ryszarda Petru, który niejednokrotnie mylił się w liczbach i datach.

fakt.pl/Bukans/Fot. FB Mateusz Morawiecki

 
 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Gowin nie podziela radości PiS? Po głosowaniu w sprawie SN siedział zamyślony i nie bił braw

Po tym, jak sejm głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, wśród posłów PiS i w rządowych ławach zapanowała wielka radość. Nie wszyscy jednak członkowie gabinetu Beaty Szydło zareagowali w entuzjastyczny sposób.

Stuhr bierze PiS satyrą i zaprasza "zdradzieckie mordeczki" pod siedzibę Dudy

Czasem humor to najlepsza broń na politycznych przeciwników. Postanowił z niej skorzystać aktor Maciej Stuhr, który w zabawny sposób wykpił słynne sejmowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego o "zdradzieckich mordach".

Korwin-Mikke do Lisa: Hitler, Hollande, Kaczyński… to skutki d***kracji! Chcieliście to macie!

Lider partii Wolność europoseł Janusz Korwin-Mikke na Twitterze w ostrych słowach odniósł się do wpisu redaktora Tomasza Lisa w mediach społecznościowych.

Andruszkiewicz: Lis nawołuje do Majdanu. Czas aby odwiedził Tworki

Obserwowałem wczoraj wpisy Tomasza Lisa w internecie. Tomasz Lis jest rzecznikiem opozycji totalnej w Polsce i wprost napisał, że nawołuje do Majdanu – mówił na antenie TVP Info Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15.

Marian Kowalski chce delegalizacji Platformy i Nowoczesnej oraz aresztowania Schetyny i Petru

Były kandydat Ruchu Narodowego na Prezydenta PR wezwał obecną władzę do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Kultura "totalnej opozycji"! Mamy wideo, na którym poseł Lenz z PO popycha polityka PiS

Dominik Tarczyński w rozmowie z dziennikarzem wSensie.pl przekazał, że został fizycznie zaatakowany przez parlamentarzystę Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza.

Kaczyński ma naśladowców. Pawłowicz do opozycji: Zamknijcie zdradzieckie mordy

Krystyna Pawłowicz z PiS podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości nawiązała do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które we wtorek w nocy padły w sejmowej mównicy.

Rozmówki sejmowe. Nitras: Może pan sobie zadzwonić pewną częścią ciała. Brudziński: Dziękuję za merytoryczny wniosek formalny

Sejmowej debacie nad ustawą o Sądzie Najwyższym towarzyszą ogromne emocje. Doszło m.in. do ostrego spięcia między posłem PO Sławomirem Nitrasem a wicemarszałkiem sejmu z PiS Joachimem Brudzińskim.

Happening Rulewskiego. Do senatu przyszedł w więziennym stroju

Polska

W senacie podczas omawiania nowej ustawy o Sądzie Najwyższym senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się w więziennym drelichu. Jak tłumaczył, jest to "strój adekwatny do tego, co dzieje się w Polsce".

Rzepecki: Opozycja to nie kanalie i zdradzieckie mordy

Polska

Zostanę w PiS do końca. Nie wiedziałem, że zostanę odwołany z komisji, nikt się ze mną nie konsultował w tej sprawie. Taka jest decyzja klubu, który ma do tego prawo – mówił o nałożonej na niego karze Łukasz Rzepecki.

"Będziesz siedział". Wyprawa Pięty po kolację do monopolowego z przygodami

Polska

W czwartek wieczorem poseł Stanisław Pięta z PiS mimo trwającego pod sejmem protestu poszedł po zakupy. Manifestanci dostrzegli parlamentarzystę w sklepie monopolowym i zaczęli skandować: "Będziesz siedział". Pozwolono jednak posłowi schronić się za kordonem policji.

Kolejny sondaż potwierdza siłę PiS. Aż 6 ugrupowań w sejmie

Polska

37 procent Polaków deklaruje głosowanie na PiS – wynika z najnowszego sondażu IBRiS. W porównaniu do poprzedniego badania poparcie dla rządzącej partii wzrosło o trzy punkty procentowe.

Mularczyk dla wSensie: Tomasz Lis to jakaś kompletna porażka, człowiek przepełniony nienawiścią

Polska

Widać brak lidera, koncepcji, pomysłów, celów. Jedyne działania szeroko rozumianego obozu obrońców demokracji polegają na obronie starego układu, starych synekur i protestowaniu wobec działań PiS-u – podkreślił w rozmowie z wSensie.pl Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości.

Zieliński dokłada do pieca: O protestujących przeciwko ustawie o SN: Łotry, zdrajcy

Polska

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński protestujących w sprawie przyjętej przez sejm ustawy o Sądzie Najwyższym nazwał m.in. "komunistami, esbekami i złodziejami".

Lanie wody podrożeje? Co oznacza nowe prawo wodne

Gospodarka

Przyjęta przez sejm nowa ustawa Prawo wodne wdraża do polskiego porządku prawnego przepisy aż ośmiu unijnych dyrektyw. Czy Polacy mogą się spodziewać podwyżek cen wody?

Prof. Bugaj dla wSensie: Nie sądzę, żeby Polsce groziła dyktatura, ale miękki autorytaryzm jest możliwy. Na prezydenta i opozycję nie liczę, potrzebujemy nowej siły politycznej

Polska

To nie jest przypadek, ze ludzie lepiej wykształceni, ci, którzy mają jakąś wiedzę na temat funkcjonowania systemów prawnych, są tak zaniepokojeni, patrząc na działania PiS w kwestii wymiaru sprawiedliwości. Publiczność plebejska patrzy na to co najmniej z mieszanymi uczuciami – wskazuje prof. Ryszard Bugaj.

Szydło nie oszczędza opozycji: Anarchia, agresja, buta

Polska

Szefowa rządu Beata Szydło oskarżyła w orędziu "totalną opozycję" o wszczynanie awantur, prowokacje i oderwanie od problemów zwykłych ludzi.

Budapeszt zapewnia: Stoimy u boku Polski

Świat

Węgry są solidarne z Polską – powiedział szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w związku z krytyką planowanych w Polsce zmian w sądownictwie ze strony Komisji Europejskiej.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.