poniedziałek
| 19 lutego 2018
 

Brazylijski biskup: Homoseksualizm to dar od Boga

Redakcja: | 10 sierpnia 2017

Ksiądz Antonio Carlos Cruz Santos, brazylijski biskup powiedział, że homoseksualizm "to nie jest wybór", a więc "może być darem". Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski zauważa, że fałszowanie doktryny Kościoła może skazywać homoseksualistów "na wieczne potępienie".

– Jeśli to nie jest wybór, jeśli to nie jest choroba, to z perspektywy wiary może to być jedynie dar

– przekonywał biskup Santos podczas kazania i dodał, że nasze uprzedzenia mają nie pozwolić nam "dostrzegać owego daru".

– Ewangelia jest par excellenca ewangelią włączania, (...). Mówi o wąskich drzwiach, ale są to zawsze drzwi otwarte

– stwierdził i dodał, że homoseksualista może żyć rozpustnie lub w czystości, tak jak osoby innych orientacji.

Reakcje wiernych na te słowa były ostre, co mogło skłonić biskupa do wycofania się z nich. Ksiądz wydał oświadczenie, w którym zapewnił o swojej wierności nauce Kościoła na temat homoseksualizmu i aktów homoseksualnych. Poinformował też, że kazanie było "skutkiem przeczytania statystyk o samobójstwach wśród homoseksualistów".

– Chciałem ratować życie przezwyciężając przesądy, które skłaniają do jego odbierania

– tłumaczył biskup Santos.

Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski na portalu malydziennik.pl pyta, czy kapłan powinien fałszować doktrynę ryzykując duszę człowieka, by ocalić jego życie doczesne? Jego zdaniem takie ratowanie życia homoseksualistów może skazywać ich na wieczne potępienie.

malydziennik.pl/facebook/cwik/Fot. YouTube


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij