czwartek
| 22 marca 2018

Niesiołowski: Pisowski reżim usiłuje stworzyć mit Lecha Kaczyńskiego jako wybitnego polityka, a to był mierny człowiek

Redakcja: | 18 października 2017

Stefan Niesiołowski (Europejscy Demokraci) postanowił po raz kolejny zaatakować Prawo i Sprawiedliwość. Na swoim Facebooku umieścił ostry wpis, w którym dostało się także śp. Lechowi Kaczyńskiemu.

"Na pytanie, o co walczy PiS najprostszą odpowiedzią jest - z pewnością nie o dobro Polski. PiS walczy o utrzymanie władzy w Polsce, a ściślej nad Polską. Każda decyzja, ustawa, działanie lub jego brak, wszystko cokolwiek robią, mówią, piszą politycy tej partii jest motywowane dążeniem do utrzymania raz zdobytej władzy. Jak w każdym systemie dyktatorskim taki i w panującej obecnie dyktaturze, głos decydujący ma jeden człowiek. Tak się złożyło, że o mizernym wyglądzie i równie skromnym intelekcie, co z punktu widzenia przeciwników tej dyktatury jest okolicznością pomyślną" (pisownia oryginalna - red.)

– ocenił polityk.

 "Demokracja w Polsce została obalona w zdumiewająco łatwy sposób i równie łatwo stworzony został dość spójny system miejscami groteskowej i infantylnej, ale niszczącej Polskę i coraz bardziej opresyjnej dyktatury. Dyktatury używającej do znudzenia patriotycznych frazesów i podszywającej się pod patriotyczną solidarnościową i opozycyjną tradycję. Najchętniej wykorzystującą walkę żołnierzy antykomunistycznego podziemia pod II wojnie światowej tzw. żołnierzy wyklętych (nazwa absurdalna i głupia) oraz postać Józefa Piłsudskiego"

– skrytykował PiS Niesiołowski. Oberwało się także zmarłemu w Smoleńsku Lechowi Kaczyńskiemu.

 "Pisowski reżim usiłuje stworzyć mit Lecha Kaczyńskiego, rzekomo wybitnego polityka i prezydenta, którym ten bardzo mierny i tragicznie zmarły człowiek nigdy nie był. Na użytek tego mitu uruchomiono gigantyczną propagandową machinę kłamstwa smoleńskiego mającą udowodnić polityczny mord w drodze zamachu, w którym uczestniczyli prezydent Rosji i politycy polscy, zwłaszcza Donald Tusk. I na użytek tego mitu pisowcy, gdzie mogą, starają się umieścić pomniki i tablice Lecha Kaczyńskim, który "poległ" pod Smoleńskiem oraz odpowiednio mniejsze niektórych "poległych"

– napisał Stefan Niesiołowski.

Facebook Stefan Niesiołowski/Pb/Fot. FB Niesiołowski


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij