niedziela
| 20 maja 2018
 

Kto nie płacił abonamentu, tego może czekać szok. Fiskus uderzy po kieszeni

Adam Kaliński: | 16 czerwca 2017

Poczta Polska może przekazać dane klientów płatnych platform telewizyjnych urzędom skarbowym, co w przypadku osób, które nie płaciły dotąd abonamentu RTV może się skończyć pobraniem z ich konta nawet 1,5 tysiąca złotych. 

Jeden z przepisów przygotowywanej przez rząd ustawy abonamentowej, która ma wejść w życie w tym roku, stanowi, że prywatni operatorzy telewizji będą musieli przekazać Poczcie Polskiej, odpowiadającej za pobór abonamentu, dane klientów, którzy płacą za dostęp do kanałów telewizyjnych.

Na zasadzie domniemania posiadania odbiornika telewizyjnego, poczta będzie występować o zapłacenie zaległego abonamentu. Dane osób, które tego nie zrobią Poczta Polska będzie przekazywać urzędom skarbowym, a te w trybie zaległości podatkowych ściągać będą z kont bankowych klientów abonament za okres nawet 5 lat.

Oznacza to, że z konta jednorazowo może zostać pobrane nawet 1,5 tysiąca złotych. Już obecnie toczy się w takich sprawach kilkadziesiąt tysięcy postępowań.

źródło Radio Zet/A. Kaliński/Fot. Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij