piątek
| 23 lutego 2018
 

Pereira przyjął półtora miliona łapówki. Wydawał je na prostytutki i luksusowe hotele

Redakcja: | 31 sierpnia 2017

 

Jeden z menadżerów najwyższego stopnia w Coca-Cola Amatil, Bryan Pereira przyjął prawie 1,5 miliona dolarów łapówki! Pieniądze wydał na prostytutki i hotele. Firma straciła w wyniku jego działań około 3 miliony dolarów.

Policję zawiadomił przełożony Pereiry, który zwrócił uwagę na relacje z Georgem Georgiou, jednym z kierowników firmy Orix, która zajmuje się leasingiem.

Okazało się, że Bryan Pereira dostarczał do tej firmy fałszywe faktury, które Georg opłacał bezpośrednio do menadżera australijskiej Coca-Coli. Według sądu, potentat napoju gazowanego stracił łącznie 3,3 mln dolarów.

Bryan Pereira przyjął łącznie 1,35 mln łapówki. Oprócz tego, w wyniku oszustw, uzyskał „osobiste korzyści” o wartości łącznej 268 tys. dolarów.

Bryan Pereira pieniądze z łapówek przeznaczał na prostytutki i "drogie prezenty oraz usługi takie jak przeloty pierwszą klasą, hotele, posiłki oraz biżuterie". Za wszystkie te atrakcje płacił firmową kartą.

Coca-Cola Amatil to monopolista produkcji i dystrybucji napojów The Coca-Cola Company na terenie Australii, Nowej Zelandii, Fidżi, Korei Południowej, Indonezji oraz Papui-Nowej Gwinei.

money.pl/cwik/Fot. Twitter The Daily Telegraph


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij