niedziela
| 20 maja 2018
 

Biedronka i Lidl ominą zakaz handlu w niedzielę?

Redakcja: | 30 listopada 2017
pieczywo

Sklepy takie, jak Biedronka czy Lidl w swojej ofercie posiadają świeże pieczywo. Zakaz handlu, zgodnie z wprowadzoną ustawą, nie będzie obowiązywał piekarni. Nie przewidziano w projekcie, jaki procent sprzedaży ma stanowić pieczywo wypiekane na miejscu. Czy możemy mówić o luce w prawie?

Przyjęta Ustawa o zakazie handlu w niedziele zakłada, że od marca 2018 roku sklepy w każdym miesiącu będą czynne tylko przez dwie niedziele (pierwszą i ostatnią). W 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu (ostania). Zaś od 1 stycznia 2020 r., będzie obowiązywał zakaz we wszystkie niedziele, z wyjątkiem 7 niedziel w roku. Przedsiębiorcy, którzy nie będą przestrzegali prawa, będą musieli liczyć się z karą nawet do 100 tys. zł.

Zakaz ten nie będzie obowiązywał jednak wszystkich. Przewidziano wiele wyjątków w ustawie. W świetle wprowadzonych przepisów, handel w sklepach działających na terenie dworców autobusowych i kolejowych będzie dozwolony. Zapisano tam również, że zakaz handlu nie będzie dotyczył piekarni. Nie zapisano jednak już, jaki procent sprzedaży ma stanowić pieczywo wypiekane na miejscu. Czy zatem sklepy prowadzące wypieki będą mogły wykorzystać nieścisłość w prawie?

– Jest to projekt ustawy, który będzie nieskuteczny, ponieważ z łatwością można zakaz ten ominąć. My, Polacy, nauczeni doświadczeniami zaborów, wojen oraz okresu PRL-u czy mamy po prostu we krwi "kombinowanie"

– powiedział radca prawny, Marcin Zatorski.

polskatimes.pl/MK/ Twitter Kultura vs Natura 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij