niedziela
| 20 maja 2018
 

Wenezuela chce wprowadzić nową kryptowalutę opartą na ropie. Czy to ocali upadający kraj?

Redakcja: | 04 grudnia 2017
Nicolás Maduro

Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro zapowiedział, że jego kraj wprowadzi kryptowalutę "petro", by walczyć z finansową "blokadą". Ma ona być oparta na ropie, której w kraju nie brakuje.

Prezydent Maduro uważa, że "blokadę" kraju wywołały Stany Zjednoczone, które nałożyły na Caracas sankcje. Ich powodem jest – jak określił Departament Stanu USA – "podważanie demokracji". Prezydent Wenezueli postanowił więc spróbować odbić się dzięki kryptowalucie.

– Stworzenie własnej kryptowaluty pozwoli na znalezienie nowych dróg międzynarodowego finansowania gospodarczego i społecznego rozwoju kraju

– powiedział w Maduro.

Wartość prawdziwej waluty kraju, boliwara spada z zatrważającą prędkością. W poprzednim miesiącu jej notowania spadły o 57 proc. Obecnie jednego boliwara można kupić za około 35 groszy.

Agencja ratingowa Standard & Poor's ogłosiła niedawno, że Wenezuela nie obsługuje części dwóch długów związanych z obligacjami skarbowymi, co potwierdza "częściową niewypłacalność" państwa.

Wenezuela ma największe na świecie rezerwy ropy. Mimo tego jest państwem pogrążonym w ogromnym kryzysie, zaś obywatele kraju głodują.

 

rmf24.pl/kursy-walut.pieniadz.pl/cwik/Fot. Twitter Michael Welling


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij