wtorek
| 24 kwietnia 2018
 

"Solidarność" chce zagiąć czas i domaga się 29-godzinnej doby pracowniczej

Redakcja: | 05 kwietnia 2018
galeria handlowa

"Solidarność" przygotowała propozycje zmian w przepisach dotyczących wolnych niedziel. Żądają w niej wydłużenia dobry pracowniczej do 29 godzin do godz. 5-ej rano w poniedziałek. Zdaniem autorów, ma to "uniemożliwić sieciom handlowym obchodzenie przepisów".

Jeszcze dzisiaj zdominowany przez "Solidarnosć" Komitet Inicjatywy Ustawodawczej złoży propozycję zmian w przepisach w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Doba pracownicza miałaby trwać od północy z soboty na niedzielę do 5 rano w poniedziałek, czyli 29 godzin. Taka konstrukcja ma przeciwdziałać tworzeniu przez sieci handlowe trzeciej zmiany już od północy z niedzieli na poniedziałek"

– czytamy na money.pl.

Działania takie podjęła firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, co spotkało się z reakcją "Solidarności" i złożenia donosu do Państwowej Inspekcji Pracy.

Definicja doby pracowniczej była w pierwotnym projekcie ustawy przygotowanej przez "Solidarność", ale została usunięta w toku prac parlamentarnych. Pierwotny projekt zakładał też wprowadzenie zakazu handlu w każdą niedzielę, ale rząd postanowił handel ograniczać stopniowo.

money.pl/cwik/Fot. Twitter Dziennik Zachodni


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij