niedziela
| 18 marca 2018

Patriotyczne "tankowanie" i "kawkowanie" trudniejsze niż Brudziński to sobie wyobraża

Adam Kaliński: | 31 lipca 2017

Wicemarszałek sejmu Joachim Brudziński z PiS, o czym informowaliśmy, na "amerykańskim" twitterze jadącym nad morze i w góry przypomniał o "tankowaniu i "kawkowaniu" tylko na polskich stacjach, by w ten sposób wesprzeć rodzimy kapitał i wykazać się gospodarczym patriotyzmem. 

Brudziński uczynił to, co szybko wytknęli mu odbiorcy jego wezwania, przemieszczając się ponoć samochodem szwedzkiej marki volvo, którą kilka lat temu przejęli Chińczycy. Jak na patriotę przystało wicemarszałek powinien podróżować polskim samochodem. Ponieważ takowych jednak nie mamy, to przynajmniej wypadałoby, użytkować auto montowane w którejś z fabryk zlokalizowanych na terenie Polski.

Okazało się również, że "tankowanie" wyłącznie na polskich stacjach nie ustrzeże nas przed nabijaniem kabzy "ruskim", bo wprawdzie paliwo pochodzi z polskich rafinerii to ropa naftowa, którą przerabiamy jest głównie rosyjskiego pochodzenia. "Kawkowanie" też może się okazać niepatriotyczne, bowiem jak wiadomo Polska nie jest producentem kawy. Do tego co zauważyłem, np. na polskim Orlenie automaty do kawy są przeważnie włoskiej produkcji.

Cóż. strzelanie z polskich patriotycznych armat jest chwalebne, tylko jeszcze trzeba takowe armaty posiadać. Wypada jednak mieć nadzieję, że apel o "tankowanie" i "kawkowanie" na polskich stacjach pan wicemarszałek wystosował w drodze nad "polskie" morze, a nie np. nad śródziemne albo jakiś inny Adriatyk.

Adam Kaliński

Fot. Pixabay/Akkal


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij