22 sierpnia 2017
wtorek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Specjalnie czekałem z tym tekstem do momentu, aż atmosfera wzajemnych oskarżeń i prztyczków w obozie Zjednoczonej Prawicy trochę opadnie, a do głosu dojdzie racjonalne rozumowanie polityczne, niepodsycone emocjami związanymi z prezydenckim wetem ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

W ostatnich dniach rozpętała się zawierucha w szeroko rozumianym obozie Zjednoczonej Prawicy, do której, oprócz Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, trzeba zaliczyć również kancelarię prezydenta Andrzeja Dudy (oficjalnie oczywiście bezpartyjnego), a przede wszystkim dwóch jego ministrów do zadań specjalnych – Krzysztofów: Szczerskiego i Łapińskiego.

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie długo przekonywać, że miniwojenka pomiędzy Patrykiem Jakim i Zbigniewem Ziobrą a właśnie Szczerskim i Łapińskim nie służy temu obozowi. A ten, jak każde stronnictwo polityczne, dąży przecież do ponownego zwycięstwa w wyborach i rządzenia Polską. W sytuacji napięcia wewnętrznego i wzajemnych oskarżeń będzie o to po prostu trudniej.

Możemy sobie wyobrazić, że Prawo i Sprawiedliwość rezygnuje z prezydenta Andrzeja Dudy i w kolejnych wyborach stawia na innego kandydata, ale chyba tylko Beata Szydło byłaby w stanie  rzucić rękawicę obecnej głowie państwa. Marka Suskiego potraktujmy jako internetowy mem, a pozostałych kandydatów na froncie nie widać (co oczywiście nie znaczy, że ich nie ma i że nie da się ich wykreować).

Nawet jeśli są to wzajemne rozgrywki i odgrywki między ministrem sprawiedliwości (Ziobrą) a jego byłym współpracownikiem i zastępcą (Dudą) za sprawy z przeszłości, to Jarosław Kaczyński i sam Duda muszą w tej chwili wcielić się w rolę nauczycieli dwóch równoległych klas w szkole podstawowej i nakazać wszystkim uczestnikom bójki na korytarzu podać sobie ręce i wymusić "przeprosiny". Jasne, nie jest tak, że Kaczyński czy Duda uderzy dziennikiem w stół, a klasa natychmiast zacznie go słuchać, bo polityka jest znacznie bardziej złożona. Ale jeśli prezes PiS potrafił stworzyć i utrzymać wokół siebie silny obóz, połączyć Jarosława Gowina, Zbigniewa Ziobrę, środowisko Radia Maryja, swoich dawnych współpracowników z Porozumienia Centrum, młodych posłów i (przez pewien czas) Marka Jurka, to z pewnością jest w stanie tym zarządzać. Głowa państwa też potrafi trzymać w ryzach swój zespół.

Ministrowie nie muszą oczywiście jeździć razem na ryby, klepać się po plecach, chodzić na obiady i występować na wspólnych konferencjach prasowych, zapewniając jak wielkimi są przyjaciółmi. Ważne jest jednak, żeby nie wchodzili ze sobą w publiczne agresywne wymiany zdań (jak miało to miejsce kilka razy do tej pory – teksty o "wymiękaniu" głowy państwa, odpowiedź Łapińskiego wskazująca, że wiceminister nie powinien strofować prezydenta), bo to wywołuje spory zamęt wśród wyborców – już to, że sympatycy partii rządzącej muszą się opowiadać po jakiejkolwiek stronie jest problemem, bo odcinają się od drugiej strony, było nie było, tego samego stronnictwa politycznego.

A przecież to obóz ZJEDNOCZONEJ prawicy. Pokazanie już nie odmiennych zdań i opinii, bo takie mogą się zdarzyć, ale po prostu braku jedności to najgorsze, co może się przytrafić obozowi, który aspiruje do zmiana "zjednoczonego". A że szorstka przyjaźń w polityce działa i to całkiem dobrze, pokazują relacje Aleksandra Kwaśniewskiego i Leszka Millera – to przecież oni doprowadzili do tego, że SLD miało swój rząd i prezydenta.

Po wetach prezydenta podział ról powinien być prosty – Kaczyński i Ziobro królują wśród twardego elektoratu, a Gowin wraz z Dudą szukają głosów zdecydowanie bliżej centrum – nie da się ukryć, że ci wyborcy są niezbędni do końcowego sukcesu.

Teraz piłka jest po stronie dwóch liderów – Kaczyńskiego i Dudy, którzy całą hałastrę muszą przywołać do porządku. To oni muszą dać sygnał Ziobrze, Jakiemu, Łapińskiemu i Szczerskiemu, którzy mimo wzajemnej niechęci i ataków, będą prędzej czy później zmuszeni do podania sobie rąk. Dla dobra całego obozu Zjednoczonej Prawicy.

Bartłomiej Orzeł
Graf. Marcin Hernik

 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Czy wiesz, co wspierasz? Pod pretekstem "praw człowieka" i organizacji charytatywnych możesz nieświadomie sfinansować lobby aborcyjne i seksedukatorów!

Warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami działalności organizacji, którą zamierzamy wesprzeć. Pod pojęciem "działalności prospołecznej" bowiem może kryć się m.in. lobbing na rzecz aborcji. Niestety, nie tylko nie jest to karalne, ale wręcz aprobowane przez organizacje zrzeszające grupy promujące tzw. prawa człowieka, w tym ONZ.

Jarząbek: Dzisiejsza prawica to partie wodzowskie. Są generałowie i szeregowcy, brakuje oficerów

Zależy nam by szukać tego, co nas łączy i przechodzić ponad tym,  co nas dzieli – podkreśla w rozmowie z portalem wprawo.pl Zbigniew Jarząbek, założyciel fundacji Akademii Patriotów. 

Takiej manipulacji nie powstydziłby się Goebbels! Zobacz, jak potężne są kłamstwa zwolenników aborcji!

Fundacja Życie i Rodzina przygotowała projekt ustawy antyaborcyjnej, pod którym obecnie zbierane są podpisy. Można więc spodziewać się, że wkrótce feminazistki i środowiska proaborcyjne zaczną rzucać swoimi wyświechtanymi hasłami...

Podświadome pytanie: "Kaczyński zabił harcerzy?"

Kiedy wiadomo już było, że burza spowodowała tragedię na obozie harcerskim ZHR, włączyłem wiadomości w telewizji publicznej. Usłyszałem ogólniki, przełączyłem zatem  na TVN, a tam pewien młokos w roli eksperta, z jakiegoś stowarzyszenia łowców burz (!), twierdził, że państwo nie zadziałało jak trzeba…

Oddał życie za drugiego człowieka

14 sierpnia przypadła 76. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe, który w obozie zagłady Auschwitz poszedł dobrowolnie na śmierć głodową.

Neonaziści w Charlottesville to ściema! Prawica demonstrowała legalnie za zgodą sądu

Informacje, które dotarły do Polski o demonstrantach w Charlottesville (nazwanych "neonazistami") to tzw. fake news. Władze próbowały zakazać demonstracji przeciwko rozbiórce pomnika gen. Roberta Lee, ale przeciwnicy skierowali sprawę do sądu i wygrali.

Uzdrowienie

Na kartach Pisma Świętego, a szczególnie w Ewangelii mamy liczne przykłady przywracania zdrowia ciała i duszy, nawet wskrzeszania do życia. Są one zawsze owocem głębokiej wiary w uzdrawiającą moc Boga.

Energia w kościach

Chiropraktyka w swojej filozofii przypomina reiki. Również zachwala krążące po ciele tajemnicze energie, którymi rzekomo daje się kierować. Chiropraktyka to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej. W języku polskim często utożsamia się ją z pojęciem "kręgarstwo".

Cenckiewicz na tropie. Jaruzelski aktywnie zwalczał podziemie antykomunistyczne po wojnie?

Polska

Wojciech Jaruzelski – wbrew temu, co o sobie mówił – aktywne zwalczał podziemie antykomunistyczne; był nie tylko oficerem zwiadu, ale też śledczym LWP – stwierdził Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.

Wolontariusz stawia do pionu ministra: "Błaszczak, proszę cię – przestań pi....lić. Nikt ci w to nie wierzy" [WIDEO]

Bez komentarza

Nieznany z nazwiska wolontariusz z Borów Tucholskich ostro krytykuje ministra Mariusza Błaszczaka i apeluje do niego, by "wziął się do roboty", bo widział go w "zaj.....ym kaszkiecie na głowie i z wywalonym brzuszyskiem na plaży".

Petru się doigrał. Minister z PiS pozwie lidera Nowoczesnej

Polska

Ryszard Petru zostanie pozwany przez zastępcę koordynatora służb specjalnych i sekretarza stanu w KPRM Macieja Wąsika. Lider Nowoczesnej może mieć z tego tytułu spore kłopoty.

Ludzie z Rotary Club przejmują dane medyczne Polaków

Polska

Od dwóch tygodni wszystkie dane medyczne Polaków zaczynają spływać do jednej serwerowni we Wrocławiu. To dane wrażliwe, ważne także ze względu na bezpieczeństwo państwa. Teraz informacje o naszych chorobach trafią do ludzi podejrzewanych o współpracę ze służbami i obcym wywiadem.

Rozenek-Majdan o francuskich kochankach: Polacy są zdecydowanie lepsi, szczególnie...

Po godzinach

Żona Radosława Majdana przy okazji kręcenia "Projektu Lady" w Paryżu, gdy rozmowa zeszła na temat francuskich kochanków, pochwaliła się, że przez trzy lata miała narzeczonego właśnie z tego kraju.

Cejrowski o nawałnicach: "Kto nie łazi do kościoła, temu się wyłożyło"

Bez komentarza

Znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin w oryginalny sposób skomentował wydarzenia związane z nawałnicami, które zniszczyły znaczne połacie województwa pomorskiego.

Relatywizm jak na dłoni. "Dopóki krytykuje się inne religie, to jest wolność słowa. Islamu nie wolno"

Świat

Niemiecki dziennikarz został skazany na sześć miesięcy więzienia tylko za to, że opublikował archiwalne zdjęcie wskazujące na to, że istniał związek między islamem a nazistowskimi Niemcami.

Wyborcy PO i Nowoczesnej chętniej pomagają niż elektorat PiS i Kukiz'15

Polska

Z sondażu przeprowadzonego dla portalu ciekaweliczby.pl wynika, że najwięcej osób deklarujących chęć pomocy jest wśród sympatyków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (68 proc.). Słabiej wypadli wyborcy Prawa i Sprawiedliwości (58 proc.). Najgorzej w zestawieniu prezentują się sympatycy Kukiz'15 (51 proc.).

Imigranci z Syrii nazwali swoją córkę… Angela Merkel

Bez komentarza

Angela Merkel Muhammad – to nie hasło z typowej antyislamskiej grafiki w Internecie, ale imiona dziewczynki syryjskich imigrantów. Mają one być wyrazem wdzięczności dla pani kanclerz Niemiec.

Arabia Saudyjska płaci europejskim dziennikarzom za to, żeby nie mieszali skrajnego islamu z terroryzmem?

Świat

Algierski dziennik internetowy Algérie Patriotique informuje, że saudyjskie władze prowadzą kampanię finansującą zachodnich dziennikarzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się dziennikarze we Francji.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.