piątek
| 23 lutego 2018
 

Poseł-idiota uważa że wygrana "Armii Czerwonej dała nam szansę przetrwać". Szczególnie tysiącom zgwałconych kobiet i ograbionych wiosek

Redakcja: | 30 sierpnia 2017

Poseł niezrzeszony Janusz Sanocki napisał na swoim facebookowym profilu, że "zwycięstwo Armii Czerwonej dało nam szansę przetrwać", a więc nie powinniśmy burzyć pomników Czerwonoarmistów. Sanockiego pozostaje nazwać tylko jednym słowem – "idiota".

Armia Czerwona przeszła przez Polskę w 1945 roku jak burza. A raczej jak szarańcza, ogołacając i gwałcąc wszystko, co znalazło się na jej drodze.

"Wskazali bronią na mnie i na dwie inne kobiety oraz kazali wyjść na zewnątrz. Tam zostałam zgwałcona przez dwunastu żołnierzy. Inni gwałcili kobiety, które opuściły piwnicę razem ze mną. Następnej nocy sześciu żołnierzy znowu weszło do piwnicy i gwałciło nas na oczach naszych dzieci. 5 lutego pojawiło się kolejnych trzech, 6 lutego następnych ośmiu, kompletnie pijanych, którzy nie tylko nas zgwałcili, ale i dotkliwie pobili. Trzy dni później kobiety usiłowały zabić siebie i swoje dzieci"

– tak brzmi treść jednego z raportów NKWD przytoczonego w książce "Berlin 1945. Upadek". "Zwycięstwo Armii Czerwonej nad Wehrmachtem dawało nam szansę przetrwania" – napisał na swoim facebookowym profilu Sanocki. W kontekście wyżej przytoczonego fragmentu słowa byłego parlamentarzysty Kukiz'15 zakrawają na żart, i do tego po prostu bezczelny. 

Profesor Marcin Zaręba szacuje w wywiadzie z Marcinem Dzierżanowskim, że żołnierze Armii Czerwonej mogli zgwałcić nawet 50 tysięcy Polek! Większość tego typu zdarzeń nie została zgłoszona, bo kobiety się tego wstydziły. Zaręba przywołuje też liczne przypadki samobójstw w latach powojennych, wywołanych najprawdopodobniej napaścią seksualną na kobiety w średnim wieku. 

"Dzisiaj bowiem to już nie są pomniki sowieckie, czy komunistyczne. To są pomniki poświecone chłopakom i dziewczynom różnym Iwanom, Borysom, Wierom – którzy polegli na naszej ziemi" – dorzucił Sanocki. Tu się po troszę zgadzamy, to nie są pomniki sowieckie ani komunistyczne. To dla tych kobiet, których dziś jest coraz mniej, pomniki ich gwałcicieli i ciemiężców. 

Przy tym wszystkim kradzieże i grabierze jawią się już jako niewinne występki. A trzeba pamiętać, że blisko 100 tysięcy żołnierzy zostało wyznaczonych tylko i wyłącznie do zagrabiania majątku (Barwicka, wp.pl). Są nawet wyliczenia, z których wynika, że Sowieci zagrabili na terenach obecnej Polski centralnej i wschodniej dobra o wartości 1,5 miliarda złotych! Szabrowano dzieła sztuki i kultury, ale także maszyny i inne sprzęty.

Pomijam już całkowicie odrzucenie przez pana posła argumentów, że to właśnie Armia Czerwona przyniosła nam na bagnetach komunizm. Bo według pańskiego rozumowania komunizm był mniejszym złem niż jarzmo hitlerowskie.

I jeszcze jeden cytat: "komunizm nie był szczególnie skierowany przeciwko jakiemuś narodowi. W tym przypadku komunizm nie był skierowany przeciwko Polakom". Tu się zgodzę w całości. Komunizm był szczególnie skierowany przeciwko człowiekowi. Po prostu.

Panie Sanocki, powtórzę jeszcze raz. To co pan napisał, jest po prostu bezczelne. Bezczelne i butne, wobec kobiet, wobec tysięcy żołnierzy, którzy nie zgodzili się na komunistyczną okupację i wobec polskiego państwa, które dzięki "wyzwoleniu" cofnęło się w rozwoju o kilkadziesiąt lat. Zakończę jak pan – amen.

Bartłomiej Orzeł/Fot. Jerzy Bohdan Szumczyk/Archiwum Prywatne


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij