26 września 2017
wtorek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Casus ministra Patryka Jakiego, młodego wiceministra sprawiedliwości, pokazuje coś więcej niż spór o karę śmierci. To być może ostatni minister, który odważył się w "poprawnościowym" XXI wieku powiedzieć to, co myśli większość Polaków. Dożywocie i karmienie gwałcicieli za podatki ich ofiar nie jest wymiarem sprawiedliwości, ale wymiarem krzywdy. To tylko emocjonalnie wyrzucił z siebie Jaki. I wystarczyło…

Wystarczyło, by porwać dyżurne autorytety tzw. michnikowszczyzny do rzucenia się na ministra za jego wpis na Twitterze, gdzie dla bydlaków z Rimini, imigrantów, którzy przez wiele godzin gwałcili Polkę na oczach jej skatowanego męża domagał się dla podobnych zwierząt przywrócenia tortur i kary śmierci.  Zgorszony mainstream zawył. Posypały się uczesane w piórka erudycji anatemy. Co jednak się stało? Czy wiceminister sprawiedliwości, młody mężczyzna, mąż i ojciec synka z zespołem Downa, nie miał prawa poczuć zwykłego gniewu, emocji adekwatnych do zbrodni z Rimini; do tego dokonanej przez wpuszczanych tu tzw. uchodźców, a wpuszczanych do Europy masowo przez europejskich polityków będących adwersarzami środowiska Jakiego? Nie miał prawa wyrzucić z siebie tego, co myśli większość z nas? Za to na pewno ministra Jakiego i jego emocjonalną opinię warto zapamiętać. Być może to ostatni minister sprawiedliwości, który nie bał się powiedzieć słów, które w co drugim polskim domu padły przed telewizorami, kiedy Polacy dowiedzieli się o zbrodni z Rimini. A teraz wróćmy do tego co jest normalnością dla pochlebców unijnych standardów w sprawiedliwości i więziennictwie.

Zazwyczaj zgwałcona kobieta nie tylko żyje ze świadomością, że po kilku, kilkunastu latach jej oprawca wyjdzie na wolność; że w więzieniach będzie przebywał w izolatkach (by współwięźniowie nie wymierzali mu kary za gwałt, który jest uważany za ohydny nawet wśród więźniów) i będzie karmiony z podatków (także swojej ofiary!). Taka jest europejska rzeczywistość.

Tymczasem minister Jaki póki co nie wniósł pod obrady sejmu ustawy rządowej o karze śmierci i torturach. Napisał jedynie na portalu społecznościowym, że kara ma mieć aspekt prewencyjny, adekwatny do ciężary czynu i postawił nam wszystkim pytanie, jaka kara byłaby sprawiedliwa w stosunku do tego, co zrobili Polakom zbrodniarze z Rimini? Takiej adekwatności na pewno nie znajdziecie dla nich w Europejskich Regułach Więziennych o czym Jaki doskonale wie, jako prawnik i minister sprawiedliwości. Dlatego jego krzyk należy docenić jako wołanie na pustyni, a nie gorszyć się na modłę hipokrytów, którzy zapraszają do Europy najgorszy sort imigrantów (to jednak dobre sformułowanie), a potem bronią ich prawa do godnie odbywanych wyroków (jak w przypadku opisywanych gwałcicieli).

Na koniec, szczytem hipokryzji zgorszonych wypowiedziami Jakiego mediów jest zasłanianie się Kościołem, który - co przywołuje wyjątkowo i chwilowo nawrócony portal Natemat.pl - w osobie Episkopatu długo będzie pamiętał ministrowi jego słowa… Być może, ale tylko dlatego, że od niedawna (w stosunku do całej historii Kościoła) pojawiają się głosy całkowicie przeciwne karze śmierci (m.in. papież Franciszek). Dlatego katolik powinien wiedzieć, że są to tylko opinie, nawet jeśli wypowiadają je papieże. Znane są bowiem dziesiątki opinii innych papieży, którzy karę śmierci popierali. Co ważniejsze, sam św. Tomasz z Akwinu, najważniejszy teolog katolicki, precyzyjnie udowadniał w Sumie Teologicznej, że kara śmierci jest de facto wyrazem miłosierdzia dla skazanego, bowiem poza pożytkiem z pełnej izolacji takiej jednostki od społeczeństwa, daje jest szanse największej pokuty i stawia w obliczu śmierci dając nadzieję na skuteczne nawrócenie (tu niezbędny jest spowiednik, który zawsze w Kościele dysponowany był do więźniów) i wieczne zbawienie. Można się zgadzać z taką wizją lub nie, ale kiedy liberałowie wycierają sobie po raz kolejny gębę teologią powołując się na Episkopat Polski, to warto im przypomnieć, że na szczęście to nie episkopaty narodowe stanowią o Magisterium ecclesiae.

- Za #rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury – to dokładnie napisał minister Patryk Jaki na Twitterze po wiadomości o tym, że pięciu zwyrodnialców na oczach skatowanego męża przez wiele godzin brutalnie gwałciło jego żonę… I dokładnie tych kilka słów tak bardzo zbulwersowało współczesnych mężów i współczesne kobiety? Niestety… Te same osoby nie rozdzierają szat, kiedy zbrodniarze w warunkach europejskich siedzą w więzieniach grając w gry na konsolach video i wygrywając sprawy w sądach, jak Anders Behring Breivik, który skutecznie domagał się lepszych warunków odbywania kary…

To są dwa światy. Jakiego (odchodzący w niepamięć, chociaż w Polsce tożsamy z uczuciami, które żywi jeszcze większość z nas) i "nowoczesnej" Europy, która więcej robi dla zabijania nienarodzonych, eutanazji starych i pielęgnuje w imię praw człowieka komfortowe warunki odbywania kar (najlepiej krótkich) przez zbrodniarzy. To obraz współczesnego świata. Krzyk gniewu Jakiego, mężczyzny, męża i ojca, który nie zaproponował zmian legislacyjnych, ale zawołał, że kara śmierci i zadanie bólu dla najobrzydliwszych zbrodniarzy to coś, co im się należy zostało ocenione przez wolnomyślicieli krajowych jako… nieprzystające powadze ministra. Ich zdaniem Jaki mógłby dyplomatycznie "wyrazić ubolewanie" … I co najciekawsze, nikt z nich nie potraktował Jakiego jako głos w dyskusji, z którym można się zgadzać bądź nie. Wszyscy oni unisono zawyli, że należy ministra zaliczyć w poczet ciemnogrodu i spalić na stosie medialnych inwektyw. A wszystko podlane pseudo katolickim sosem…

Do rozwagi zostawiam więc miast puenty nam wszystkim i sobie w pierwszej kolejności słowa pierwszego świętego Kościoła katolickiego. Był nim św. Dyzma, znany jako Dobry Łotr. To jeden z dwóch złoczyńców skazanych na karę śmierci wraz z Jezusem. Pamiętacie co powiedział święty łotr drugiemu skazańcowi, który złorzeczył Zbawicielowi? Powiedział, że sprawiedliwie odbywają swoja karę na krzyżu i dlatego został w Kościele patronem m.in. skazanych na śmierć i umierających. Powinni o tym pamiętać inkwizytorzy Jakiego, którzy nagle atakują go nie tylko unijnymi standardami etycznymi, ale także wybiórczymi cytatami z duchownych katolickich.

Robert Wyrostkiewicz

Fot. Pixabay/Adrian Grycuk/Wikimedia Commons (kolaż)

 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

"Judaszowe srebrniki" wiecznie żywe? Instytucje, które dla pieniędzy wyrzekły się krzyża

We współczesnym, postępowym, nowoczesnym świecie przywiązanie do wartości takich jak religia, ojczyzna czy tradycja uchodzi za ciemnogrodzkie i zaściankowe. W imię poprawności politycznej odrzuca się wartości, które budowały świat takim, jakim go znamy. Wiele podmiotów decyduje się usuwać krzyż aby tylko nie urazić uczuć "innych".

Koniec z euro warunkiem głębszej integracji

Podczas ostatniego nieoficjalnego spotkania szefów resortów finansów państw strefy euro padały ostrożna zapewnienia o tym, że żadne państwo spoza eurolandu nie będzie zmuszane do przyjmowania wspólnej waluty. 

Polska po EXPO 2017

Zakończona niedawno Wystawa Światowa EXPO 2017 w Astanie była znakomitą okazją do zademonstrowania światu polskich innowacji energetycznych oraz wypromowania naszego kraju jako zielonych płuc tej części świata. Skuteczność naszych wysiłków może zaowocować przyznaniem Łodzi prawa do organizacji EXPO 2022.

Cmentarze zwierzęce i krematorium - fenomen polskiej "pobożności" czy krzyk samotności?

Po tym jak w Koniku Nowym pod Warszawą powstał pierwszy cmentarz dla zwierząt, właściciel zaskoczony sukcesem w krótkim czasie musiał otworzyć kolejną zwierzęcą nekropolię. Wkrótce w Polsce powstało kilkanaście tego typu grzebalni i jedno krematorium.

Wojny w Korei nie będzie. Nie ma tam demokra… tzn. ropy

Głośne doniesienia o posiadaniu przez Koreę Północną broni termojądrowej tak naprawdę niewiele zmieniają. USA nie zaatakuje nieludzkiego reżimu. Ziemia Korei Północnej nie skrywa bowiem bogatych złóż demokra… tzn. ropy.

Jaki, być może ostatni polski minister odwagi

Casus ministra Patryka Jakiego, pokazuje coś więcej niż spór o karę śmierci. To być może ostatni minister, który odważył się w "poprawnościowym" XXI wieku powiedzieć to, co myśli większość Polaków. Dożywocie i karmienie gwałcicieli za podatki ich ofiar nie jest wymiarem sprawiedliwości, ale wymiarem krzywdy

Poseł-idiota uważa że wygrana "Armii Czerwonej dała nam szansę przetrwać". Szczególnie tysiącom zgwałconych kobiet i ograbionych wiosek

Poseł Sanocki napisał na swoim facebookowym profilu, że "zwycięstwo Armii Czerwonej dało nam szansę przetrwać", a więc nie powinniśmy burzyć pomników Czerwonoarmistów. Sanockiego pozostaje nazwać tylko jednym słowem – "idiota".

Przywileje zagranicznych koncernów szkodzą… zdrowiu

W zdrowej gospodarce rynkowej wszyscy powinni mieć równe prawa i obowiązki. Tymczasem, mimo że od upadku PRL minęły już prawie trzy dekady, a od ostatnich wyborów upłyną za chwilę dwa lata, wciąż szereg grup interesów cieszy się u nas różnymi przywilejami.

Saramonowicz znowu w akcji: "Rodzina i kościół uczą nienawiści do homoseksualizmu"

Bez komentarza

"Problemem polskiej szkoły nie są dzieci o skłonnościach homoseksualnych, ale dzieci, które nauczono w rodzinach, kościołach i od niedawna w jawnej propagandzie państwa nienawiści do homoseksualistów" – napisał na swoim Facebooku reżyser Andrzej Saramonowicz.

Rodzina kanibali? Takie rzeczy tylko w Rosji

Po godzinach

Komitet Śledczy Rosji aresztował rodzinę kanibali w Kraju Krasnodarskim. Działali prawdopodobnie od lat dziewięćdziesiątych.

LafargeHolcim opłacało al-Kaidę. Koncern zawczasu powinien liczyć się z zagrożeniem

Świat

Największy koncern budowlany na świecie płacił Państwu Islamskiemu za to, żeby jego fabryka w Syrii mogła spokojnie pracować. Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem apeluje, aby zamiast osądzać, zaczekać na wyniki śledztwa w tej sprawie.

Uber: Co piąty nasz kierowca to były taksówkarz

Gospodarka

Strajk taksówkarzy nie zrobił na Polakach specjalnego wrażenia. Polacy zawsze wybiorą tańszą opcję. Możliwe, że to koniec tradycyjnych przewozów pasażerskich, a ich funkcję przejmie UBER.

Oto zestawienie najbogatszych Polek. Kto wyprzedził żonę Kulczyka?

Po godzinach

"Słaba płeć" udowadnia, że wcale nią nie jest. Bohaterki listy najbogatszych Polek zgromadziły niebagatelną kwotę 25,5 mld złotych. Trzeba zaznaczyć, że panie dobrze odnajdują się w świecie biznesu, w którym nie mają żadnych kompleksów.

Mularczyk dla wSensie.pl: Tak jak prezydent nie jest notariuszem sejmu, tak sejm nie jest notariuszem prezydenta. Trzeba ważne decyzje uzgadniać

Polska

Prezydent Andrzej Duda przedstawił dziś własne propozycje reformy sądownictwa. Ocenił je dla naszego portalu poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Tomasz Lis zaleca Angeli Merkel "ostrzej pojechać z PiS-em"

Polska

Tomasz Lis zaleca Angeli Merkel "ostrzej pojechać" z niemiecką partią nacjonalistyczną AfD i PiS'em, bo "Afd i PiS to dwa odgałęzienia tej samej nacjonalistycznej, wschodniej grupy".

Prezydent przedstawił ustawy reformujące sądownictwo. Powstanie Izba Dyscyplinarna

Polska

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował podczas konferencji projekty ustaw reformujące system sądownictwa w Polsce. Ewenementem reformy jest powstanie Izby Dyscyplinarnej, która umożliwi wniesienie skargi na prawomocny wyrok każdego sądu.

Artur Żmijewski: Nie ma żadnej dyskusji, Polska powinna przyjąć uchodźców!

Polska

Artur Żmijewski to jeden z najbardziej popularnych polskich aktorów. Nie każdy jednak wie, iż jest on także od kilku lat ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Aktor był  w Mali, Etiopii i Jordanii, gdzie odwiedził obozy dla uchodźców, uciekających przed wojną w Syrii. Portalowi Gdańsk.pl opowiedział to, co zastał tam na miejscu.

Andrzej Duda: Każdy będzie mógł wnieść orzeczenie, jeśli poczuje się skrzywdzony

Polska

Zakończyła się konferencja, na której prezydent Andrzej Duda przedstawił autorski projekt reformy sądów. Dwa miesiące temu Duda zgłosił swoje weto wobec propozycji PiS odnośnie sądownictwa. 

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.