piątek
| 23 marca 2018

Dobrze, że odbył się czarny protest. Pokazało to wyraźnie, że feministek nikt nie bierze poważnie

Dominik Cwikła: | 06 października 2017

Hucznie zapowiadane czarne protesty we wtorek okazały niemoc feministek, które wciąż próbują rościć sobie prawo do bycia rzekomym głosem kobiet. Okazuje się, że bez wsparcia partyjnego nie mogą dosłownie nic.

Nawet jawnie lewicujące media przyznały, że tzw. Czarny Wtorek to klapa. Frekwencja była wybitnie niska. A ci, którzy byli, w znacznej części byli albo w wieku niewskazującym na problem z molestowaniem, albo… byli mężczyznami. Zresztą również w wieku wyraźnie nieprodukcyjnym.

Widać więc jasno – co potwierdzały przeprowadzane i przedstawiane już wielokrotnie sondaże – że społeczeństwo nie popiera postulatów o liberalizacji prawa do aborcji. A już tym bardziej nie popiera feministek, których działalność opiera się wyłącznie na skandalu, krzyku, czarnych barwach i ideologii "wiecznej wojny" z mityczną "kulturą gwałtu".

Zwracając też uwagę na preferencje Polaków, każde prawicowe ugrupowanie mogłoby uzyskać dość stabilny żelazny elektorat złożony z obrońców życia. A byłby to potężny procent aktywnych wyborców.

Niezależnie od tego, co będzie, jednego można być pewnym: feministki przegrały. Mimo zeszłorocznej dużej frekwencji wspieranej wyraźnie przez partie opozycyjne, nie są w stanie utworzyć nic podobnego. Pozostaje im jedynie dalsze robienie z siebie pośmiewiska, np. zapowiadając obalenie rządu kilkunastoosobowymi "ogólnopolskimi" demonstracjami, czy też wywieszaniem tabliczek z wulgarnymi hasłami. Na więcej ich – na szczęście – nie stać.

Dominik Cwikła

Fot. Twitter KOW z KOD


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij