niedziela
| 20 maja 2018
 

Czabański nie wytrzymał. Chce załatwić Kurskiego!

Redakcja: | 01 grudnia 2017
Czabański i Kurski

 

Szef mediów narodowych łączący w sobie tradycje zarówno wieloletniego komunisty z PZPR jak i antykomunisty z "Solidarności", Krzysztof Czabański, nie wytrzymał. Program Pospieszalskiego w TVP1 poświęcony branży futrzarskiej rozsierdził go do granic możliwości.

Po obejrzeniu programu "Warto rozmawiać" Janka Pospieszalskiego (ten ma przerąbane w TVP za każdej władzy...) słynny i nielubiany często nawet w PiS "Czaban" napisał na Twitterze, że to "program zmanipulowany przez prowadzącego na rzecz lobbystów hodowców norek".

"To widać, to czuć. Poproszę @KurskiPL o wyjaśnienia. Tak nie może wyglądać debata publiczna"

– napisał Czabański na Twitterze.

Dla przypomnienia, Czabański jest posłem sprawozdawcą nowelizacji ustawy, która ma zlikwidować całą branżę hodowli zwierząt na futra w Polsce (prywatnie jest wegetarianinem, który uważa, że zwierząt nie powinno się zabijać, a li tyko miłować).

W programie na widowni najczęściej wypowiadali się przeciwnicy branży, program rozpoczął się praktycznie wyłącznie od przedstawienia postulatów ekologów, lecz w trakcie programu oddano głos dwóm stronom debaty. Wówczas padły zarzuty o korupcję, obce przejęcie i dziwne finansowania organizacji pseudo-ekologicznych, które od dawna inspirują do działania pana Czabańskiego.

Czy ta chwila w eterze będzie kosztowała Pospieszalskiego utratę programu a Kurskiego stanowisko prezesa TVP? Zapewne nie, bowiem Czabański nie cieszy się poparciem  wielu polityków, także Prawa i Sprawiedliwości.

 

Piotr Strumieński

Fot. Twitter Michael Balbinka/Twitter Grzegorz Furgo (kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij