czwartek
| 22 lutego 2018
 

Oburzenie, że Polacy mają dość oskarżeń o antysemityzm, jest hipokryzją!

Dominik Cwikła: | 29 stycznia 2018
Polskie dzieci w niemieckim obozie

Izrael oburza się o to, że mamy dość zarzucania nam mordowania Żydów, holokaustu, II wojny światowej i choroby wściekłych krów. Krótko mówiąc, jesteśmy wszystkiemu winni.

Ale to prawda – gdyby nie Polacy, nie byłoby holokaustu. Gdy po I wojnie światowej bolszewicka zaraza szturmowała Europę, tylko Polacy stanęli do walki z nią. Zachód się od nas odwrócił. Nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą. Widać już wtedy troszczyli się o los Żydów w Europie.

Gdybyśmy nie odparli czerwonej nawałnicy, bolszewicy poszliby dalej. Adolf Hitler - wówczas będący akwarelistą – zostałby zapewne zesłany do łagru, zaś za napisanie "Mein Kampf" (jeśli w ogóle miałby na czym pisać), w którym nie tyle podważa Marksa, co po prostu jego interpretację przez bolszewików, skończyłby zapewne jak Trocki – z czekanem w potylicy. I tak oto nazizm nigdy by się nie rozprzestrzenił, zaś holokaust Żydów nie miałby miejsca. Zamiast tego w Europie mielibyśmy czerwony terror i masowe ludobójstwa, które potem i tak byłyby wybielane hasłami typu "to nie był prawdziwy komunizm".

Co z Polakami, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej? Tym groziła śmierć wraz z całą rodziną. Mimo tego chronili ich, nieraz bez żadnego zysku. Po prostu zachowywali się bohatersko. A teraz, kilka pokoleń później, zarzuca się im antysemityzm. Wiele osób przypomina sobie słynne słowa pana Zbigniewa: Nie warto było. Czy rzeczywiście? Na to pytanie odpowiedzieć muszą sobie sami bohaterowie, którzy ratowali Żydów. Niejeden z nich jeszcze żyje.

Jedno jest pewne: Oburzenie ze strony żydowskiej na to, że mamy dość wmawiania nam zbrodni przeciwko ludzkości i chcemy, by karać za takie oskarżenia, jak sprawiedliwość nakazuje, jest niesamowitą hipokryzją.

A na zdjęciu widzimy polskie dzieci uwięzione w niemieckim obozie na terytorium okupowanej Polski w Dzierżąznej koło Zgierza.

Dominik Cwikła

Fot. Wikimedia Commons


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij