sobota
| 21 kwietnia 2018
 

"Isabel" jest zadowolona ze swojego dzieła o związku z "Kazem"? Radzi innym, jak zacząć pisać!

Redakcja: | 14 kwietnia 2017

Jak zacząć pisać? Po prostu usiąść i pisać; nie mówić: napiszę (bo często kończy się na mówieniu), tylko zacząć – stwierdziła była żona Kazimierza Marcinkiewicza.

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz, która porównywała swojego eksmałżonka do owijającego ją w sieć pająka, swoje rady (które przedstawiamy poniżej z zachowaniem oryginalnej pisowni) zamieściła na Facebooku.

"Ktoś mi zadał pytanie: jak napisać własną książkę? (...) Jak zaczac pisać? Po prostu usiąść i pisać; nie mówić: napiszę (bo często kończy się na mówieniu), tylko zacząć. Pomysł często rodzi się wcześniej - tworzysz zarys. Podobnie jak w biznesie - biznes plan"

– napisała "Isabel".

"Pisanie to świetna praca, możliwość tworzenia nowej rzeczywistości lub upamiętnienia przeszłości. Pisząc samodzielnie człowiek - przed samym sobą - jest bardziej otwarty, pozwala sobie na więcej; nic i nikt nie zakłóca jego spokoju i procesu tworzenia"

– stwierdziła ceniona przez plotkarskie portale pisarka.

"Jak wydać? Tutaj pozostaje kwestia zależności lub niezależności - szukać wydawcy, czy publikować samodzielnie i jeśli, warto zadać sobie pytanie: czy mam/będę mieć na to środki finansowe? Artysta to często artysta, a nie człowiek biznesu, dlatego decyduje się na pomoc wydawnictw, które zajmą się ważnymi aspektami promocji książki"

– oceniła.

"A jak już zaczniesz... Pisanie potrafi być jak narkotyk, nie skończysz na jednej książce"

– podkreśliła była żona byłego premiera, sugerując być może, że niedługo uszczęśliwi czytelników kolejnym dziełem.

GRE/Fot. FB I. Olchowicz-Marcinkiewicz

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij