sobota
| 21 kwietnia 2018
 

Inne spojrzenie na psa w książkach prof. Kuźniewicza

Redakcja: | 05 maja 2017

Pies to najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka. To wiadomo, mniej natomiast wiadomo o umiejętnościach śledczych czworonogów, a także o ich znaczeniu w... wierze, kulturze, sztuce i badaniach naukowych.

Ludzie najczęściej kojarzą psiaki z merdającymi ogonami "słodziakami" witającymi od progu swoich panów (i panie oczywiście też). Ci, którzy psów się boją, mają natomiast przed oczami wielkiego wilczura albo pitbulla z otwartą szczęką, z której wystają imponujących rozmiarów kły gotowe rozszarpać ofiarę. 

Profesor Janusz Jerzy Kuźniewicz rzuca inne światło na najlepszych przyjaciół człowieka. W książce "Psy pracujące w służbach mundurowych" zwraca uwagę na to, że praca czworonogów dla policji, wojska czy służby celnej walnie przyczynia się do sukcesów w walce z przestępczością. Z kolei w innej pozycji napisanej przez prof. Kuźniewicza (tym razem wspólnie Dominiką Guldą) autorzy skupiają się na mniej przyziemnej roli naszych pupilów. Książka nosi wymowny tytuł: "Psy w wierzeniach religijnych, kulturze, sztuce i badaniach naukowych".

Jedno jest pewne – po przeczytaniu książek prof. Kuźniewicza nasze spojrzenie na psy już nie będzie takie samo.

Zainteresowanych zakupem niniejszych książek zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 717838969 oraz 699989383

GRE/Fot. wSensie

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij