czwartek
| 22 lutego 2018
 

Nowoczesna rodzina neutralna seksualnie

Redakcja: | 13 września 2017

Brytyjka para Nikki i Louise Draven są jedną z pierwszych rodzin brytyjskich, które zdecydowała się na wychowanie dziecka Star Cloud w atmosferze całkowicie wolnej od stereotypów związanych z seksualnością.

Louis będąca matką Star Cloud przyszła na świat jako mężczyzna ale dzięki terapii hormonowej sukcesywnie zmienia się w kobietę. Nikki, który jest ojcem (?) identyfikuje się zarówno jako kobieta i mężczyzna. A płeć dostosowywane do warunków czy wykonywanych czynności.

Oboje rodziców, o ile można ich tak nazwać, zadeklarowało, że ich podopieczny/a będzie dorastał/a w środowisku neutralnym, dalekim od tradycyjnych ról związanych z płcią. Pozwalają Star Cloud na zabawę zarówno zabawkami przeznaczonymi dla chłopców jak i dziewczynek oraz w żaden sposób nie ograniczają w wyborze ubrań. Pozwalają również na makijaż i malowanie paznokci.

Co ciekawe, oboje rodziców zwracają się do Star również w sposób neutralny. Nie zwracają się w żaden sposób sugerujący płeć a poprzez bezosobowe określenie "Ty".

Para poznała się w 2011 r. na spotkaniu LGBT, gdzie przypadli sobie do gustu. Okazało się, że mają podobne spojrzenie na kwestię rodziny, wychowywania dzieci, seksualności i płci. Oboje zdecydowali się zapewnić dziecku wolność wyboru, której - jak twierdzą - oni sami nie doświadczyli w przeszłości, gdy dorastali w swoich rodzinach.  Ich zdaniem Star powinien/na zdecydować o wyborze płci gdy dorośnie.

providr.com/Oli/Fot. Facebook Louise Draven


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij