piątek
| 23 marca 2018

Dlaczego lepiej żyć bez laktozy i na "bezglucie"?

Redakcja: | 07 października 2017

 

Dr Jerzy Jaśkowski to dla jednych osoba, która stara się pokazać absurdy publicznej służy zdrowia, a dla innych człowiek, który pisze czarne scenariusze zmyślonych teorii spiskowych. Jego tezy są, albo na tyle kontrowersyjne, albo niewygodne, że ma "zakaz" występowania w TVP.

Urzędnicy państwowi, zdaniem dr Jaśkowskiego, wymyślają nie tylko pseudo-zdrowotne akcje, aby wyprowadzić pieniądze ze skarbu państwa, ale nawet wymyślają choroby, które nie istnieją. Według lekarza są to np.:

1. Nietolerancja glutenu

"Przypomnę, od ponad dwóch dekad Ministerstwo i Izby Lekarskie wydają wytyczne w leczeniu tzw. nietolerancji glutenu. A przecież każdy jako tako oczytany medyk wie, że to po prostu zatrucie przewlekłe Randapem, czyli glifosatem. Po prostu, za zgodą Ministerstwa Zdrowia, od ćwierć wieku ponad, stosuje się ten rakotwórczy i toksyczny środek w Polsce. W związku z takim ustawieniem cen skupu zboża, że za suche ziarno się więcej dostaje, po co stosować suszenie [koszty budowy suszarni, energii, itd.], kiedy spryskanie Randapem także prowadzi do wyschnięcia ziarna, a jest tańsze i mniej uciążliwe. Rolnicy więc masowo spryskują zboża przed żniwami Randapem"

– czytamy w jednym z jego artykułów.

2. Uczulenie na laktozę

"Podgrzewanie mleka unieczynnia enzym laktazę. Brak tego enzymu powoduje chorobę. Wystarczy zamienić mleko z kartonika na mleko od przysłowiowej BABY, najlepiej zresztą, aby mleko było dojone ręcznie. Mechaniczne dojenie powoduje większe użycie ługu. łatwo to sprawdzić. Mleko po prostu nie kwaśnieje. A nam w pierwszym rzędzie chodzi o te właśnie dobre bakterie z kwaśnego mleka"

– twierdzi Jaśkowski.

 

Jeśli tezy te są prawdziwe to oznacza, że moda na życie na tzw. "bezglucie", jak niewiele z trendów, może być rzeczywiście mądrym rozwiązaniem.

 

biotelerz.pl/AG/Fot. Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij