sobota
| 24 marca 2018

Absurdy wszech czasów. Top 10 Unii Europejskiej

Redakcja: | 07 listopada 2017
Wody w wc ma być max 5 litrów

Urzędnicy dopilnują, abyś się prawidłowo nawodnił, bez problemu włożył kalosze i spuścił odpowiednią ilość wody w klozecie. Oto przygotowany przez naszą redakcję ranking najbardziej absurdalnych przepisów prawa UE.

1. Ilość wody przy spłukaniu w sedesie.

Przez sedes, na jedno spłukanie, ma przelać się nie mniej, ani nie więcej niż 5 litrów wody.

2. Co jest owocem a co nim nie jest?

Marchewka to jest owoc. Przynajmniej dla urzędników UE. Unia dotuje produkcję dżemów, które wykonywane są z owoców. Portugalczycy zaś, którzy produkują i uwielbiają dżem marchewkowy postanowili pobierać pieniądze unijne za produkcję tegoż tworu i poprosili, by urzędnicy Komisji Europejskiej uznali marchewkę za owoc. Udało się.

3. Wycofany przepis o maksymalnym zakrzywieniu banana. 

Zakrzywienie banana miało wynosić ono 27mm przy minimalnej długości 14cm. Banany o innych parametrach przez Unię nie były traktowane jak banany.

4. Ślimak to ryba

Francuzi, którzy specjalizują się w połowach ślimaków, postanowili za wszelką cenę uzyskać pieniądze na ten cel. Poprosili więc o zakwalifikowanie mięczaka do gatunku ryb. Unia się zgodziła.

5. Papieros ma sam gasnąć.

Od 2011 roku papierosy sprzedawane w Unii same się gaszą. Dzieje się tak, jeżeli nie zaciągamy się nimi przez kilkanaście sekund. Palacz zwiększa więc częstotliwość wdychania trujących substancji.

6. Inwestycje unijne przez pierwsze 5 lat nie mogą przynosić zysków.

Jeśli nie daj Boże okazałyby się rentowne, natychmiast urzędnicy muszą to zmienić.

7. Woda nie nawadnia.

W 2011 roku unijni urzędnicy orzekli, że nie ma dowodów na to, że woda nawadnia organizm. Bruksela jednak nic sobie z tych kpin nie robiła i zakazała producentom butelkowanej wody mineralnej umieszczania na etykiecie swoich produktów czegokolwiek, co mogłoby sugerować, że picie wody zapobiega odwodnieniu.

8. Instrukcja obsługi kalosza i drabiny.

Powinna omawiać w sposób szeroki zastosowanie produktu, sposób użycia i w 20 językach opisywać sposób konserwacji oraz niebezpieczeństwa związane z ich użytkowaniem.

9. Jak zmywać? Temperatura i godziny mycia naczyń.

UE stworzyła przepis dotyczący zmywania. Od placówek prowadzących żywienie zbiorowe wymaga m.in. notowania temperatury wody, godziny mycia, a także informacji co się zmywało i czym.

10. Wszyscy płacimy na angielski eurodeputowanego 

Każdy europoseł otrzymuje dotację na naukę języków obcych w wysokości 5 tys. euro rocznie. Można je wydać niemal dowolnie. Jeśli deputowany chce się uczyć portugalskiego w lipcu, to jedzie na przykład do Lizbony na tydzień i za każdy dzień dostaje po ok. 150 euro diety.

AG/wSensie/Fot. Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij