sobota
| 17 marca 2018

Wiganna Papina dla wSensie: Styl jak u żony Macrona nie przystoi w polityce

Redakcja: | 29 listopada 2017
Wiganna Papina

 

Wiganna Papina doradza polskim politykom i celebrytom jak ubierać się, aby dobrze wyglądać. Wciąż wielu z nich ma z tym ogromny problem. Zapytaliśmy ją, kto jest najlepiej ubranym politykiem w Polsce.

Alina Gut: Co Pani odradziłaby politykom w kwestii ubioru?

Wiganna Papina: Posłankom, z którymi pracuję odradzam wyraziste stroje, bo mogą budzić kontrowersje, odradzam głębokie dekolty, odradzam kwiatki, odradzam neonowe barwy albo nadmiar biżuterii, bo to nie jest miejsce, żeby eksponować swoje upodobania modowe. bo polityka nie jest o modzie.

AG: A image pierwszej damy Francji, Brigitte Macron?

WP: Uważam, że teraz wszystko wszystkim przystoi i absolutnie nie jestem przeciwniczką, żeby kobiety po 50-tce, po 60-tce i po 70-tce nosiły czerwony kolor, tuniki, buty muszkieterki, kompletnie mi to nie przeszkadza. Natomiast w momencie, kiedy ktoś pełni publiczne funkcje to na pewno dress code obowiązuje. Najważniejsze jest to, aby w pewnym wieku nie eksponować swoich wad, kiedy kolana już nie są te same, co u 20-letniej dziewczyny, nie pokazujmy ich, nośmy trochę dłuższą spódniczkę. Kiedy ramiona też nie wyglądają estetycznie, nie zakładajmy bluzek i sukienek bez rękawów. W pewnym wieku zbyt głębokie dekolty też nie wyglądają dobrze. Możemy to wszystko w ładny sposób zawoalować. pamiętajmy, że dotyczy to Francji, a tam może być zupełnie inny dress code. Być może tam kobiety mogą sobie na więcej pozwolić.

AG: Kto z polskich polityków ubiera się najlepiej?

WP: Mam swoich faworytów w różnych partiach. Przeważnie liderzy są dobrze ubrani.
 
AG: A Magdalena Ogórek?

WP: Nie odbierajmy pięknym kobietom możliwości ubierania się pięknie, bo to, że ktoś jest piękny nie znaczy, że nie może zajmować się polityką. Przecież mamy również przystojnych mężczyzn w polityce.

AG: Zatem jak się ubierać w polityce?

WP: W tej chwili jest większy dostęp do mody, do dobrych garniturów, dobrych sukienek i kostiumów, które wyglądają efektownie i cieszę się, że politycy wreszcie zaczęli z tego korzystać. Wszystko tak naprawdę jest kwestią dobrej sylwetki, bo i tak się dobrze wygląda. Dbajmy więc o sylwetkę, a reszta się sama obroni.

 

wSensie/Alina Gut/Fot. Facebook Wiganna Papina


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij