czwartek
| 22 marca 2018

Córka Korwin-Mikkego pisze o molestowaniu: "bardzo mi żal facetów"

Robert Wyrostkiewicz: | 09 grudnia 2017
Korynna Korwin-Mikke

 

Córka Janusza Korwin-Mikkego, po tym, jak w Anglii pojawił się pomysł karania grzywną i więzieniem za gwizdanie za kobietami i inne formy tzw. molestowania, zabrała głos na jednej z grup dyskusyjnych na portalu społecznościowym.

– Jak się zastanowić to każda z nas była molestowana tysiące razy, mam na myśli lubieżne spojrzenie, gwizdanie czy "puszczenie oka"

– napisała Korynna Korwin-Mikke.

– Bardzo mi żal facetów, teraz nie wiedzą czy ich zachowanie nie będzie potraktowane jak molestowanie

– stwierdziła córka Janusza Korwin-Mikkego.

– Facet na randce teraz nie wie czy zapłacić rachunek, bo może to być źle odebrane

– dodała.

Komentarz spowodowała wiadomość, że po hrabstwo Nottinghamshire obecnie na poziomie ogólnonarodowym rozważana jest w parlamentarnej Komisji ds. Kobiet i Równości możliwość penalizowania mizoginii, czyli – w tym przypadku – ustawicznego podrywu na niezbyt wyszukanym poziomie, który odbierany mógłby być jako przestępstwo na tle seksualnym (zazwyczaj będące uznawane za dyskryminacyjne względem kobiet, a nie mężczyzn).

Za podobne postawy (np. gwizdanie za kobietami) mandatem już można być ukaranym np. w Buenos Aires.

Lewy.pl/ Grupa FB Dyskusje Bez Obciążeń / R.Wyrostkiewicz Collage A.Radzik

Robert Wyrostkiewicz
Author: Robert Wyrostkiewicz
O Autorze
Robert Wyrostkiewicz - Redaktor Naczelny wSensie.pl, wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w "Warszawskiej Gazecie", Polskim Radiu Radio dla Ciebie, "Niedzieli", "Naszej Polsce", Fronda.pl czy Prawy.pl; Redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych ("Odkrywca", "Zakazana Historia" i inne). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Kandydat KSD do Rady Etyki Mediów, odrzucony przez REM z powodów politycznych,członek rady programowej Radia dla Ciebie; autor książki "Absurdy postępu" (zbiór artykułów z miesięcznika "Moja Rodzina"). Prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl" (współodkrywca mogił Żołnierzy Wyklętych i uczestnik licznych ekshumacji identyfikacyjnych), założyciel Muzeum Wojny i Pokoju. Z wykształcenia politolog i pedagog, w tym roku zamierza skończyć archeologię. Z pasji... poszukiwacz skarbów. Odkrywca licznych stanowisk archeologicznych z okresu wpływów rzymskich i wędrówek ludów.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij