piątek
| 23 marca 2018

PO zgłasza pomysł wyjścia z sejmowego pata. PiS: To dalsze eskalowanie konfliktu

Redakcja: | 11 stycznia 2017

Platforma Obywatelska przedstawiła propozycję rozwiązania kryzysu w sejmie. Wicemarszałek sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska złożyła podczas obrad Prezydium Sejmu wniosek o przerwę w obradach do 18 stycznia.

Poinformował o tym szef PO Grzegorz Schetyna i zapowiedział także przedstawienie projektu uchwały w sprawie rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego. Zdaniem lidera Platformy przygotowany projekt daje marszałkowi szansę na powrót do głosowania nad budżetem bez "przyznania się do porażki i do błędu".

Zgodnie z projektem uchwały sejm ma powrócić na dzisiejszym posiedzeniu "do trzeciego czytania budżetu państwa na rok 2017 przerwanego podczas 33 posiedzenia Sejmu RP w dniu 16 grudnia 2016".

"Proces legislacyjny kontynuowany tego dnia na Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP obarczony jest poważnymi wadami prawnymi, które mogą zaważyć na legalności najważniejszej w każdym roku ustawy"

– czytamy w projekcie.

Autorzy uchwały podkreślają, że kontynuacja obrad w Sali Kolumnowej "odbywała się z pogwałceniem Konstytucji RP i Regulaminu Sejmu RP".

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz także uważa, że należy odroczyć posiedzenie sejmu o dwa tygodnie. Poinformował, że PSL nie będzie uczestniczył w posiedzeniu, jeżeli zostanie przeniesione na Salę Kolumnową.

Propozycję PO krytycznie skomentowała rzeczniczka PiS.

– W mojej ocenie ta propozycja służy do dalszej eskalacji konfliktu. Było kworum na Sali Kolumnowej. PO okłamała mówiąc, że nie ma dostępu do sali. Teraz powinniśmy rozpocząć prace na sali plenarnej. Blokowanie mównicy to działania niedemokratyczne. Naszej zgody na to nie będzie

– oznajmiła Mazurek.

wp.pl/Akkal/Fot. A. Kaliński/wSensie

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij