sobota
| 24 marca 2018

"W Polsce powstaje coraz bardziej duszna atmosfera". Apel do Komisji Europejskiej o działanie

Redakcja: | 17 lutego 2017

W liście międzynarodowych organizacji skierowanym do Komisji Europejskiej napisano, że polski rząd podważa rządy prawa i ignoruje zalecenia Komisji Europejskiej, która powinna podjąć działania. 

We wspólnym liście sygnowanym przez organizacje, takie jak: Amnesty International, Human Rights Watch, International Federation for Human Rights oraz Reporterzy bez Granic, apelują do Komisji Europejskiej o podjęcie zdecydowanych kroków wobec Polski, bo "polski rząd ignoruje zalecenia Komisji Europejskiej".

"W Polsce powstaje coraz bardziej duszna atmosfera dla sądownictwa, mediów i społeczeństwa obywatelskiego. Komisja Europejska ma obowiązek działać zdecydowanie,  by powstrzymać tę niepokojącą, uwsteczniającą falę"

– podkreśliła w liście Iverna McGowan z Amnesty International.

"W minionym roku polski rząd wielokrotnie przypuszczał atak na wolność mediów"

– zarzuciła w tym samym dokumencie Julie Majerczak z brukselskiego biura Reporterów bez Granic.

Zdaniem organizacji, które wystosowały apel do Komisji Europejskiej, ta powinna kontynuować działania w stosunku do Polski na podstawie artykułu 7 traktatu o UE, w którym jest mowa o "wyraźnym ryzyku poważnego naruszenia wartości Unii Europejskiej" przez kraj członkowski, i np. pozbawić go prawa udziału w głosowaniach na szczytach UE.

wp.pl/Akkal/Fot. FB J. C. Juncker

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij