niedziela
| 20 maja 2018
 

Szef niemieckiego Ringiera Axel Springera skarży się... że państwowe spółki nie wykupują ogłoszeń za miliony euro

Redakcja: | 18 czerwca 2017

Marc Walder, szef Ringiera oraz członek rady nadzorczej joint-venture z Axel Springer poskarżył się na spółki skarbu państwa, które nie chcą kupować ogłoszeń w jego mediach.

Koncern jest wydawcą m.in. "Newsweeka", "Faktu", "Auto Świata", "Forbesa" czy "Przeglądu Sportowego". Kilka miesięcy temu pojawiły informacje, jakoby Mark Dekan, szef Rigier Axel Springer miał wpływać na niezależność dzienikarzy polskich redakcji.

– Ton mediów przyjaznych rządowi, a także samego rządu, bardzo się wobec nas zaostrzył

– ocenił z kolei w wywiadzie dla Neue Züricher Zeitung Walder. Zapytany czym się to objawia, ma gotową odpowiedź.

– Firmy przyjazne rządowi, głównie spółki skarbu państwa, nie umieszczają swoich ogłoszeń w naszych mediach

– błyskawicznie odparł szef Ringiera, dodając, że straty z tego tytułu są już liczone przez niemiecką spółkę w milionach euro. Walder zarzuca także "mediom przyjaznym rządowi", że te rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o RAS.

Zapewnił on także, że nie ma w planach wycofywania się przez Ringier Axel Springer z polskiego rynku, a raczej kreślone są plany dalszego rozwoju nad Wisłą.

Fot. Lukasz2/Public Domain/Wikimedia


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij