21 lipca 2017
piątek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Czy Donald Tusk założy nowe ugrupowanie, którego szkieletem stanie się Unia Europejskich Demokratów? Taką wizję kreśli "Rzeczpospolita", my zaś postanowiliśmy o komentarz poprosić polityka UED Stefana Niesiołowskiego.

– Zakładam, że autor tekstu miał podstawy do jego napisania, a nie była to tylko jego wizja. Jeśli tak, to mogę wyrazić tylko radość i satysfakcję – tego oczekuje Polska od Donalda Tuska. Nie szarpania się w wyborach prezydenckich z Dudą i małpiarnią pisowską, która skoczy mu do gardła. Ja ten scenariusz dokładnie kreśliłem w wielu wywiadach jako najlepszy dla Polski. Czytając ten tekst, wydawało mi się nawet, że to ja go pisałem

– wskazał Niesiołowski.

– To dokładnie ten scenariusz, jaki uważam za najlepszy dla Polski. Schetyna ma charyzmę turkucia podjadka, i na charyzmę musi przegrać z Kaczyńskim. Koncepcja  zakładająca, że Tusk zakłada nowe ugrupowanie, do którego wchodzi Unia Europejskich Demokratów, lewica, część Platformy Obywatelskiej, być może również część KOD, ale samo ugrupowanie jest nowe, to jedyna szansa, żeby odsunąć od władzy reżim Kaczyńskiego.

– ocenił polityk.

Czy więc Platforma nie ma już żadnego potencjału? Zdaniem Niesiołowskiego takie twierdzenie jest przesadzone.

– Schetyna to faktycznie nieszczęście, może doprowadzić do upadku Platformy, bo myśli o interesach swojej kliki. Dobrze, że już mnie tam nie ma. Natomiast w samej Platformie jest dużo poważnych, mądrych ludzi, są wcześniejsze osiągnięcia. Nowoczesna również ma realny potencjał polityczny. Wielu ludzi z tych ugrupowań powinno działać w polskiej polityce

– dodał poseł Unii Europejskich Demokratów. 

Były wicemarszałek sejmu nie chce jednak spekulować, kto personalnie mógłby wejść w skład nowej inicjatywy.

– Nie chcę przyjmować roli Donalda Tuska. Na pewno jest miejsce dla Frasyniuka, to jedyne nazwisko. jakie mogę wymienić

– uciął.

Rozmawiał: Bartłomiej Orzeł

Fot. wSensie

 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Happening Rulewskiego. Do senatu przyszedł w więziennym stroju

W senacie podczas omawiania nowej ustawy o Sądzie Najwyższym senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się w więziennym drelichu. Jak tłumaczył, jest to "strój adekwatny do tego, co dzieje się w Polsce".

Rzepecki: Opozycja to nie kanalie i zdradzieckie mordy

Zostanę w PiS do końca. Nie wiedziałem, że zostanę odwołany z komisji, nikt się ze mną nie konsultował w tej sprawie. Taka jest decyzja klubu, który ma do tego prawo – mówił o nałożonej na niego karze Łukasz Rzepecki.

"Będziesz siedział". Wyprawa Pięty po kolację do monopolowego z przygodami

W czwartek wieczorem poseł Stanisław Pięta z PiS mimo trwającego pod sejmem protestu poszedł po zakupy. Manifestanci dostrzegli parlamentarzystę w sklepie monopolowym i zaczęli skandować: "Będziesz siedział". Pozwolono jednak posłowi schronić się za kordonem policji.

Kolejny sondaż potwierdza siłę PiS. Aż 6 ugrupowań w sejmie

37 procent Polaków deklaruje głosowanie na PiS – wynika z najnowszego sondażu IBRiS. W porównaniu do poprzedniego badania poparcie dla rządzącej partii wzrosło o trzy punkty procentowe.

Zieliński dokłada do pieca: O protestujących przeciwko ustawie o SN: Łotry, zdrajcy

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński protestujących w sprawie przyjętej przez sejm ustawy o Sądzie Najwyższym nazwał m.in. "komunistami, esbekami i złodziejami".

Prof. Bugaj dla wSensie: Nie sądzę, żeby Polsce groziła dyktatura, ale miękki autorytaryzm jest możliwy. Na prezydenta i opozycję nie liczę, potrzebujemy nowej siły politycznej

To nie jest przypadek, ze ludzie lepiej wykształceni, ci, którzy mają jakąś wiedzę na temat funkcjonowania systemów prawnych, są tak zaniepokojeni, patrząc na działania PiS w kwestii wymiaru sprawiedliwości. Publiczność plebejska patrzy na to co najmniej z mieszanymi uczuciami – wskazuje prof. Ryszard Bugaj.

Szydło nie oszczędza opozycji: Anarchia, agresja, buta

Szefowa rządu Beata Szydło oskarżyła w orędziu "totalną opozycję" o wszczynanie awantur, prowokacje i oderwanie od problemów zwykłych ludzi.

Tusk pisze do Dudy: O Polsce dawno nie było tak źle

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk ostrzegł przed marginalizacją Polski w Europie i "podporządkowaniem sądów partii rządzącej w sposób, jaki zaproponował PiS". Zdaniem Tuska zrujnuje to i tak nadszarpniętą opinię na temat polskiej demokracji.

Lanie wody podrożeje? Co oznacza nowe prawo wodne

Gospodarka

Przyjęta przez sejm nowa ustawa Prawo wodne wdraża do polskiego porządku prawnego przepisy aż ośmiu unijnych dyrektyw. Czy Polacy mogą się spodziewać podwyżek cen wody?

Budapeszt zapewnia: Stoimy u boku Polski

Świat

Węgry są solidarne z Polską – powiedział szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w związku z krytyką planowanych w Polsce zmian w sądownictwie ze strony Komisji Europejskiej.

Gowin nie podziela radości PiS? Po głosowaniu w sprawie SN siedział zamyślony i nie bił braw

Bez komentarza

Po tym, jak sejm głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, wśród posłów PiS i w rządowych ławach zapanowała wielka radość. Nie wszyscy jednak członkowie gabinetu Beaty Szydło zareagowali w entuzjastyczny sposób.

Nikt na drzewo nie zmyka. Niedzikie dziki jedzą ludziom z ręki, ale mogą być groźne

Po godzinach

Widok dzików podchodzących pod domy na przedmieściach miast, a nawet zapuszczających się do miasta nikogo specjalnie nie dziwi. Jednak obrazek dzików wybiegających stadami z lasu i jedzących ludziom z ręki szokuje.

Stuhr bierze PiS satyrą i zaprasza "zdradzieckie mordeczki" pod siedzibę Dudy

Bez komentarza

Czasem humor to najlepsza broń na politycznych przeciwników. Postanowił z niej skorzystać aktor Maciej Stuhr, który w zabawny sposób wykpił słynne sejmowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego o "zdradzieckich mordach".

Korwin-Mikke do Lisa: Hitler, Hollande, Kaczyński… to skutki d***kracji! Chcieliście to macie!

Bez komentarza

Lider partii Wolność europoseł Janusz Korwin-Mikke na Twitterze w ostrych słowach odniósł się do wpisu redaktora Tomasza Lisa w mediach społecznościowych.

Andruszkiewicz: Lis nawołuje do Majdanu. Czas aby odwiedził Tworki

Bez komentarza

Obserwowałem wczoraj wpisy Tomasza Lisa w internecie. Tomasz Lis jest rzecznikiem opozycji totalnej w Polsce i wprost napisał, że nawołuje do Majdanu – mówił na antenie TVP Info Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15.

Walka roku o mikrofon! Petru kontra Suski w stójce [WIDEO]

Bez komentarza

Ryszard Petru i Marek Suski zmierzyli się podczas wczorajszej Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Tym razem nagrodą nie były słynne "złote gacie", tylko... mikrofon.

Marian Kowalski chce delegalizacji Platformy i Nowoczesnej oraz aresztowania Schetyny i Petru

Bez komentarza

Były kandydat Ruchu Narodowego na Prezydenta PR wezwał obecną władzę do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Magda Ogórek wali w Hanię Lis. Szydzi z jej ambicji

Po godzinach

Kiedyś nadzieja lewicy, dziś trzymająca z "dobrą zmianą" dziennikarka-celebrytka Magdalena Ogórek zakpiła z Tomasza Lisa i jego żony – Hanny. Poszło o zawodowe ambicje popularnej prezenterki.

Kultura "totalnej opozycji"! Mamy wideo, na którym poseł Lenz z PO popycha polityka PiS

Bez komentarza

Dominik Tarczyński w rozmowie z dziennikarzem wSensie.pl przekazał, że został fizycznie zaatakowany przez parlamentarzystę Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.