czwartek
| 22 lutego 2018
 

Dobre rady w razie atomowej zagłady. Schowaj się, zdejmij zewnętrzną odzież, weź prysznic

Redakcja: | 12 sierpnia 2017

Z powodu groźby ataku Korei Północnej, władze w Seulu wydały instrukcję dla swoich obywateli na wypadek ataku jądrowego. W mediach na świecie pojawiły się też przypomnienia jak uchronić się przed konsekwencjami użycia broni masowej zagłady. 

Nie należy patrzeć na eksplozję. Sam jej widok jest już niebezpieczny dla człowieka. – Nie patrz na rozbłysk lub kulę ognistą. To może cię to oślepić. (…) Chowaj się za wszystko, co może ci zapewnić ochronę – czytamy w dokumencie departamentu bezpieczeństwa Korei Płd. Władze dodają, że przez 24 godziny należy nie opuszczać schronów. Związane jest to ze śmiercionośnym opadem radioaktywnym, którego śmiertelną dawkę promieniowania można otrzymać w zaledwie kilka minut.

– Zdejmij odzież, by udaremnić dalsze skażenia materiałem radioaktywnym. Zdjęcie zewnętrznej warstwy odzieży usuwa do 90 proc. materiału radioaktywnego. Jeśli się da, umieść swą skażoną odzież w plastikowej torbie i zaklej ją lub zawiąż – głosi instrukcja departamentu bezpieczeństwa.

– Jeśli to możliwe, weź prysznic z dużą ilością wody i mydła, co pomoże w usunięciu skażenia radioaktywnego. Nie trzyj ani nie drap skóry. Umyj włosy szamponem lub mydłem oraz wodą – przestrzegają władze.

Trzeba pamiętać, że w wyniku eksplozji wytworzony jest impuls elektromagnetyczny. W efekcie wszelka elektronika – w tym wentylacja czy chłodzenie – przestają działać.

Interia.pl: domowy-survival.pl/cwik/Fot. Pixabay


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij