sobota
| 17 marca 2018

Waszczykowski: ZSRR w 1939 też najechał na Polskę. Wiceszefowa dumy: Sięgnął poziomu Goebbelsa

Redakcja: | 13 sierpnia 2017

Wiceprzewodnicząca Dumy Państwowej Rosji Irina Jarowaja stwierdziła, że szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski osiągnął poziom porównywalny do poziomu nazistowskiego propagandysty. 

Jarowaja skomentowała, iż "szef MSZ Polski poprzez swój kłamliwy cynizm sięgnął poziomu faszystowskiego ideologa Goebbelsa: im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą".

Stwierdzenie te było odpowiedzią na słowa Waszczykowskiego, który oświadczył, że ZSRR był współodpowiedzialny za wybuch II wojny światowej. Tak polski minister skomentował wypowiedź ambasadora Rosji w naszym kraju, który w wywiadzie stwierdził, że Polska nadal istnieje dzięki żołnierzom radzieckim.

Waszczykowski przypomniał, że Związek Radziecki wraz z Niemcami najechał na Polskę w 1939 r., a historia relacji polsko-radzieckich nie rozpoczyna się po wyzwoleniu od niemieckiej okupacji w 1945 r.

Zdaniem wiceszefowej rosyjskiej dumy "prawdziwym faktem historycznym jest zwycięstwo ZSRR, narodu sowieckiego, sowieckiego żołnierza z faszyzmem i wyzwolenie Europy".

– Szkielety z szaf polskich polityków będą wyciągać ich potomkowie, których ciągną w świat kłamstw i agresji

– powiedziała Jarowaja.

kresy.pl/Oli/ Fot. Пресс-служба Президента России/Wikipedia


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij