sobota
| 24 marca 2018

Przemyśl to ukraińskie miasto?! Zobacz, kto tak uważa...

Redakcja: | 22 września 2017

Na Ukraińskiej stronie "buntokratia.com" opublikowany został artykuł opisujący ukraińskość miasta Przemyśl. Przedstawiono historię miasta i jego rozwój na przestrzeni lat.

Całość utrzymana jest w tonie jawnie antypolskim.Polacy są nazywani pogardliwie "lachami" oraz wypominane są rzekome zbrodnie popełnione na Ukraińcach.

Wspomniana jest akcja "Wisła" w wyniku której Polacy razem z Armią Czerwoną zamordowana 10.000 Ukraińców. W artykule możemy znaleźć nieprawdziwe informacje takie jak: prześladowania i aresztowania ukraińskich działaczy w Przemyślu, niszczenie zabytków czy palenie ukraińskich flag.  Zdaniem autora tekstu wynika to ze strachu Polaków przed powrotem Przemyśla do macierzy.

Tekst utrzymany jest w mocno rewizjonistycznym charakterze. Autor tekstu zwraca uwagę na to, że zarówno Rosja jak i Polska okupują ziemie ukraińskie.

Zdaniem autora nie można zapominać o ukraińskich ofiarach ani bratać się z dawnym wrogiem  w tym przypadku Polakami.

– Ktokolwiek uderzy raz znowu uderzy

– stwierdza autor

 W teksie zamieszczona jest również przestroga aby wrogowie Ukrainy zrobili rachunek sumienia gdy Ukraińscy Nacjonaliści dojdą do władzy.

buntokratia.com/Oli/Fot. wikimedia commons(Kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij