19 października 2017
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Jak można stawiać tezy, że Polacy mając dostęp do broni będą się mordować? To obrzydliwa narracja lżąca polski naród - mówił w rozmowie z dziennikarzem wSensie.pl Andrzej Turczyn członek zarządu Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. 

W środę grupa posłów z PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy, zgodnie z którym Ministerstwo Obrony Narodowej, korzystając ze środków z budżetu obronnego, będzie mogło przekazywać samorządom dotację na remonty i budowę strzelnic. Co Pan o tym myśli?

Zapowiedzi tego rodzaju finansowania pojawiły się we wrześniu tego roku. Pomysłodawcą tego projektu jest wiceminister obrony narodowej, Michał Dworczyk. Rozumiem, że projekt, o którym Pani mówi ma skrócić drogę legislacyjną, bo ta rządowa jest długa. W uzasadnieniu tego projektu jest napisane ile w Polsce jest strzelnic. Proszę sobie wyobrazić, że wojskowych jest 53, pistoletowych 33 i samych strzelnic cywilnych około 170. Wydaje mi się, że na prawie 40-milionowe państwo sytuacja jest dramatyczna. Nawet gorzej niż dramatyczna. Infrastruktura dla rozwoju sportów strzeleckich i nauki strzelania nie istnieje w naszym kraju. W związku z tym podjęcie próby finansowania budowy tej infrastruktury przez MON jest mądrym pomysłem. 

Czy to aby MON powinno zajmować się tą kwestią?

Moim zdaniem są tu zaniedbania samorządowe. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, budowa infrastruktury sportowej to zadanie gminy. Strzelnica jest przecież elementem infrastruktury sportowej. Tak jak gminy za czasów Donalda Tuska budowały orliki, tak samo powinno zrobić się ze strzelnicami sportowymi. Ale tak się nie stało, więc interwencję podjął MON i to jest słuszne.

Czy według Pana jest to faktycznie dobry pomysł?

To jest bardzo dobry pomysł. W zeszłym roku na Węgrzech ogłoszono budowę 200 strzelnic, my mamy cywilnych strzelnic 170. Proszę zauważyć, że Węgry to kraj czterokrotnie mniejszy od Polski. To dramatyczne zagrożenie bezpieczeństwa Polski. U nas obywatele nie są poddawani szkoleniu strzeleckiemu, to musi się natychmiast zmienić.

Nie ma Pan czasem wrażenia, że politycy straszą Polaków wizją masowych zabójstw, po tym, jak projekt dotyczący liberalizacji dostępu do broni wszedłby w życie? Mam tu na myśli głównie polityków Platformy i Nowoczesnej.

Tak zwane "elity", które "elitą" są tylko z nazwy uważają Polaków za durniów i morderców, takich uśpionych morderców, którzy jak tylko będą mieli broń to będą się mordować. To obrzydliwa narracja lżąca polski Naród. Jak można stawiać tezę, że Polacy mając dostęp do broni będą się mordować? Wychodzi taki mędrzec Sokołowski (były rzecznik Policji - red.) i mówi, "że widział jak ktoś tam z rurką biegał po skrzyżowaniu". Ja bym mu zadał pytanie, ile takich przypadków widział? Podejrzewam, że wymyślił to sobie, a jeśli nie, to ponawiam pytanie, ile? Może jeden!

Niestety polityczna narracja powoduje to, że nadal duża grupa Polaków boi się liberalizacji dostępu do broni…

To wszystko kwestia siły oddziaływania. Jeśli jest nakręcana kłamliwa propaganda na masową skalę, to część ludzi da się ogłupić. Jeśli prawdziwe tezy będą przedstawiane w masowy sposób to ludzie zaczną się zastanawiać. Jakby Goebbels miał tv, to by wygrał II wojnę światową. 

Rozmawiała Sandra Skibniewska

Fot. Facebook Andrzej Turczyn

 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Gryglas jak "panna na wydaniu": Wszyscy się o mnie biją. Mam propozycje ze wszystkich partii

Parlamentarzysta niezrzeszony Zbigniew Gryglas długo nie pozostanie poza jakimkolwiek ugrupowaniem. Przyznał, że ma propozycje ze wszystkich stron sceny politycznej.

Tarczyński masakruje Tuska: Powinien zmienić nazwisko na "Chorągiewka"

Jedynym programem, jaki ma Donald Tusk, to program telewizyjny – co mówią media, to mówi Donald Tusk, co prezentuje mainstream, Tusk to powtarza – mówił w wywiadzie dla wPolityce.pl Dominik Tarczyński.

Ziemkiewicz ostro o rządach PiS: Do rzygania daleko, ale zacząłem odczuwać pierwsze mdłości

O, rzecz jasna, pisowcom daleko jeszcze do tego, co wyprawiali za czasów swej potęgi cwaniacy z PO i PSL. Ale poczucie dokonującej się sprawiedliwości dziejowej i przekonanie, że nie ma z kim przegrać, narasta – napisał w mediach społecznościowych publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Jan Olszewski: Okoliczności śmierci ks. Jerzego wciąż nie niewyjaśniono

Wciąż śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie została w pełni wyjaśniona. 33 lata temu oskarżycielem posiłkowym w procesie zabójców księdza był dawny premier Jan Olszewski. Jego zdaniem, od tamtego czasu nie widać progresu w śledztwie, mimo, że wciąż wiele kwestii związanych z bestialskim morderstwem nie zostało wyjaśnionych.

Szyszko triumfuje nad Bodnarem i ekoterrorystami

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara w sprawie decyzji ministra środowiska umożliwiającej zwiększenie wycinki w Nadleśnictwie Białowieża. Decyzja kończy sprawę tzw. nielegalnej wycinki.

Prymas Polak grozi kapłanom: Jeśli moi księża będą mieli coś przeciwko uchodźcom, zostaną ukarani!

Chrystus cierpi w uchodźcach i musimy się na tych uchodźców otworzyć – powiedział w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" prymas Polski Wojciech Polak.

Macierewicz pozywa "Fakt". Za kłamstwa o kontaktach z Wrońskim

Dziennik "Fakt" został pozwany przez Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza za tekst "Od ćwierć wieku z Macierewiczem". Gazeta opisała sprawę byłego funkcjonariusza SB, Piotra Wrońskiego i jego rzekomej współpracy z szefem MON.

Kres komuchów na Powązkach

Adam Borowski, były opozycjonista od dawna walczy o dekomunizację Powązek, do tej pory były to jedynie pomysły snute na łamach prawicowych mediów.

Idiota łapał kobiety za krocze w centrum Warszawy. Reakcja przechodnia bezcenna. "Przypadkiem cię nie pojeba*o?!"

Bez komentarza

"Z naprzeciwka nadchodzi kobieta, specjalnie na nią wpada łapiąc za krocze. Za chwilę to samo robi z kolejną" – świadkiem takiego chamskiego zdarzenia w centrum Warszawy, był mężczyzna, Sebastian Marks. Sytuację postanowił opisać na swoim Facebooku.

Hipokryzja posła PO. Nazywa PiSowską policję Ubecją, a nie pamięta jak PO brutalnie tłumiła Marsze Niepodległości

wSensie.tv

Posłowie PO od dwóch lat funkcjonują tylko po to, by atakować rząd PiS. Tym razem poseł Halicki poruszył newralgiczny temat wykorzystywania policji przez rząd do swoich celów. Przypomnieliśmy jak rząd PO-PSL brutalnie tłumił Marsze Niepodległości.

Ponton z imigrantami przypływa do wybrzeży Hiszpanii [WIDEO]

Świat

Imigranci przypływają do Kadyksu na zniszczonym pontonie. Zdarzenie nagrał przypadkowy turysta.

Mer Kaliningradu: Nie bijcie turystów

Świat

Rosyjska gościnność jest... specyficzna. Mer Kaliningradu, Aeksander Jaroszuk wezwał mieszkańców, by nie bili turystów przyjeżdżających na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w przyszłym roku.

Czym zajmuje się coach? "Nie podaję gotowych rozwiązań. Wydobywam twoje zasoby, ale to ty jesteś ekspertem swojego życia" [wideo]

wSensie.tv

Moimi klientami są bardzo różni ludzie. Najczęściej trafiają do mnie osoby, które chcą zmienić pracę, poszukują pracy, swojej tożsamości zawodowej – powiedział coach Jacek Hebda.

Wielowieyska! Co? Od kibiców won!

Opinie

Przeglądając internet w poszukiwaniu przeróżnych ciekawostek, natknęłam się na facebookowe elaboraty Dominiki Wielowieyskiej. Delikatnym ruchem palca wskazującego zniżałam rolkę przewijania ku dołowi.

Szwedzkie kretynizmy na temat polskiego antysemityzmu

Świat

Szefowa Forum foer Ievande (Forum Historii Żywej) Ingrid Lomfors prawdopodobnie pozazdrościła swoim zachodnim "historykom" rozgłosu zdobytego na szkalowaniu Polski i Polaków. Na łamach pisma "Dagens Nyheter" Szwedka powtórzyła pseudonaukowe tezy zaprezentowane wcześniej we włoskim dzienniku "Corriere della Sera".

Niesiołowski: Pisowski reżim usiłuje stworzyć mit Lecha Kaczyńskiego jako wybitnego polityka, a to był mierny człowiek

Bez komentarza

Stefan Niesiołowski (Europejscy Demokraci) postanowił po raz kolejny zaatakować Prawo i Sprawiedliwość. Na swoim Facebooku umieścił ostry wpis, w którym dostało się także śp. Lechowi Kaczyńskiemu.

Uchodźca zgwałcił szwedzką dziewczynkę. Sąd orzekł, że to "ADHD"

Świat

Trudno uwierzyć w to, że gwałt zaczyna być bagatelizowany. W sytuacjach postawienia zarzutów dotyczących gwałtów szwedzkie sądy orzekają, że to zaburzenie psychiczne. Decyzje swe motywują tym, że takim osobnikom ciężko wytrzymać z dala od szwedzkich dziewcząt.

Willa na Notting Hill zostanie sprzedana w Bitcoinach

Gospodarka

Za sześciopiętrową rezydencję położoną niedaleko Portobello Road w Londynie będzie można zapłacić wyłącznie bitcoinami. To pierwsza taka oferta, gdzie sprzedający nie zaproponował innej waluty.

Rabiej (Nowoczesna): Jeśli chodzi o uczciwość, to Gronkiewicz-Waltz ma sobie dużo do zarzucenia

Bez komentarza

Dziś kolejny dzień komisji sejmowej ds. reprywatyzacji. Zamieszana w aferę prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz znów nie pojawiła się, aby zeznawać. Nt. braku jej obecności na posiedzeniach wypowiedział się Paweł Rabiej.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.