18 listopada 2017
sobota
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

O, rzecz jasna, pisowcom daleko jeszcze do tego, co wyprawiali za czasów swej potęgi cwaniacy z PO i PSL. Ale poczucie dokonującej się sprawiedliwości dziejowej i przekonanie, że nie ma z kim przegrać, narasta – napisał w mediach społecznościowych publicysta Rafał Ziemkiewicz.

"Bilbordy nie są jedynym przykładem dojenia publicznych spółek na cele wątpliwe. Im wyżej szybują sondaże, tym bardziej co poniektórzy beneficjenci Dobrej Zmiany chamieją, zaczynają traktować powierzone im przez wyborców dobro jak swoje folwarki, a podwładnych jak fornali i folwarczne dziewki. Różne naciski na usuwanie z odzyskanych mediów nie dość wiernie realizujących propagandową linię partii czy agentów zdrajcy z Pałacu Prezydenckiego też nie zaczęły się bynajmniej od wspomnianego donosu" (pisownia oryginalna – red.)

– napisał publicysta, który zauważył w obecnym rządzie podobne symptomy narastającej pychy, tak jak to miało miejsce u poprzedników.

"O, rzecz jasna, pisowcom daleko jeszcze do tego, co wyprawiali za czasów swej potęgi cwaniacy z PO i PSL. Ale poczucie dokonującej się sprawiedliwości dziejowej i przekonanie, że nie ma z kim przegrać, narasta. A jednocześnie na zapleczu rządzącej formacji szerzy się dokładnie ta sama postawa, która przed laty uczyniła elity III RP absolutnie bezbronnymi wobec świństw i nadużyć ekipy Tuska, doprowadzając w końcu do jej bezgranicznego rozbezczelnienia i zgnicia: nic nie zauważać, nie krytykować, milczeć, nie szkodzić, bo dla tej władzy nie ma alternatywy, bo jest nasza, inaczej przyjdą »oni«! Pan Janek (gratulacje dla jubilata) śpiewał za poprzedniej władzy, że »niby mamy wolną Polskę, a nie wiedzieć czemu – rzygać chce się«. Do rzygania wciąż jeszcze daleko, ale właśnie zacząłem odczuwać pierwsze mdłości”

– ocenił dziennikarz. Pochwalił przy tym Pawła Kukiza.

"O Pawle Kukizie możecie sobie wypisywać co chcecie: ma swoje wady, jak każdy człowiek, i popełnia błędy, jak każdy, kto cokolwiek robi – ale jestem pewien, że gdyby ktoś z jego klubu przyszedł z propozycją: mamy tu publiczną kasę na zbożny cel (dajmy na to, promocję dobrego imienia Polski za granicą), weźmy z tego paręnaście baniek na taką kampanię, która co prawda ze zbożnym celem nic wspólnego nie ma, ale poprawi nam notowania, a przy okazji (mrugnięcie) zarobimy, to Paweł we właściwej sobie stylistyce wyjaśniłby takiemu osobnikowi, przez kogo i w jakich okolicznościach został poczęty, a potem kazałby mu spier*alać" (cenz. red.)

– stwierdził dosadnie Rafał Ziemkiewicz.

facebook.com/Pb/Fot. wsensie.tv

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Nowy hymn "opozycji totalnej"? Powstał utwór ku czci samobójcy spod PKiN [WIDEO]

Jacek Kleyff nagrał utwór poświęcony mężczyźnie, który w ramach protestu przed obecną władzą, dokonał samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki. Piosenka nosi tytuł "Piotr S". Spoczywa na nas odpowiedzialność za to, co z tym wydarzeniem zrobimy – powiedział bard.

Kaczmarczyk dla wSensie: Rząd nie może pozwolić na niszczenie przemysłu futrzanego

Norbert Kaczmarczyk z ugrupowania Kukiz'15 to niewątpliwie świeży powiew na polskiej scenie politycznej. Poseł ustosunkował się w rozmowie z dziennikarzem wSensie.pl do kontrowersyjnego projektu likwidacji jednej z najbardziej dochodowych branży polskiej gospodarki. Mowa tu o hodowli zwierząt futerkowych.

Policja będzie zatrzymywać i "trzepać" domy poszukiwaczy! Mamy policyjną instrukcję!

Dokument ma na celu uświadomienie funkcjonariuszy, jak mają postępować z poszukiwaczami skarbów, detektorystami, którzy za pomocą wykrywaczy metali i innych urządzeń elektronicznych poszukują zabytków.

Jacek Żakowski: Eurodeputowani Platformy Obywatelskiej uratowali honor Polski!

Jacek Żakowski na antenie TOK FM podziękował Danucie Huebner, Róży Thun, Michałowi Boniemu, Juli Piterze, Danucie Jazłowieckiej i Barbarze Kudryckiej za poparcie rezolucji przeciwko Polsce.

Adam Andruszkiewicz: Środowiska lewicowe wykluczają innych [WYWIAD]

Adam Andruszkiewicz opowiedział w wywiadzie dla dziennikarza wSensie.pl o kontrowersjach wokół Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada.

PILNE! Duda ostro o Macierewiczu. "Stosuje ubeckie metody jak Platforma" [WIDEO]

To nagranie miało chyba nie ujrzeć światła dziennego, ale stało się inaczej. Prezydent Andrzej Duda w bardzo ostrych słowach mówi o ministrze Macierewiczu.

Koniec z bezkarnym cofaniem licznika. Nawet pięć lat więzienia za fałszowanie przebiegu auta!

Zbigniew Ziobro poinformował, że Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy wprowadzający karalność za cofanie licznika. Fałszowanie przebiegu auta jest oszukańczą praktyką stosowaną m.in. w celu sprzedaży używanego auta za wyższą kwotę.

Smog atakuje Polskę! Najgorzej na Śląsku, ale w Warszawie niewiele lepiej

Stacje monitoringu powietrza alarmują o stanie powietrza w całym kraju. Najciężej jest na Śląsku. Tam zanieczyszczenia przekraczają nawet 1200 proc. normy!

Cejrowski: Prezydent "Budyń" sprzeciwia się wszystkiemu co sensowne. Z głupkami nie warto rozmawiać!

Bez komentarza

Jak w każdy czwartek, Wojciech Cejrowski gościł w TVP Info, gdzie wraz z redaktorem Rachoniem omawiał bieżące wydarzenia polityczne. Podróżnik odniósł się m.in. do słów prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Stanowski bezpardonowo o samobójcy spod Pałacu Kultury: "Był pierdo*nięty! To sytuacja jak z Kononowiczem!"

Bez komentarza

Dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski słynie z ciętego języka. Tym razem odniósł się do Piotra S. – mężczyzny, który 19 października podpalił się pod PKiN.

Zakaz leczenia homoseksualizmu coraz bliżej. To ważniejsze niż homo-małżeństwa

Bez komentarza

Homolobby chce zakazać terapii homoseksualizmu, nawet dla tych, którzy chcą się z niego leczyć. Właśnie rozpoczęta została kampania na rzecz zaprzestania terapii homoseksualizmu.

Wskrzeszanie trupa, czyli innowacyjny, elektryczny FSC Lublin

Gospodarka

Podczas Kongresu 590 spółka Ursus SA zaprezentowała prototyp pierwszego elektrycznego samochodu polskiej produkcji.

Warszawska policja zachęca: Wstąp do ekipy Kulsona, a rozbijesz niejeden gang!

Po godzinach

Warszawscy policjanci to jednak mają poczucie humoru... i dobrych marketingowców. Na Twitterze rozniosła się grafika zachęcająca do wstąpienia do "drużyny Kulsona". Mundurowi obiecują, że z nimi rozbije się niejeden gang. Ostatnie słowo stylizowane jest na nazwę niedawnej promocji w jednej z sieci marketów w Polsce.

Raz, dwa trzy, co w szczepionce znajdziesz Ty? (Część I)

Opinie

W społeczeństwie pokutuje mnóstwo mitów na temat szczepionek. Są osoby, które twierdzą, że w skład szczepionek wchodzą śmiercionośne substancje lub na przykład mózg królika, czy serce krowy. Jak jest faktycznie?

Rywal Ryszarda Petru porównał go do ...bramkarza Buffona. "To jest możliwe!"

Bez komentarza

Piotr Misiło stoczy niebawem pasjonujący bój z Ryszardem Petru o przywództwo w Nowoczesnej. Obaj politycy zdążyli już nieraz zaczepić się na portalach społecznościowych, a że słyną z oryginalnych wypowiedzi, walka o prymat obfitować będzie pewnie w wiele kwiecistych porównań.

Neobanderowcy pikietowali pod polską ambasadą. "Do Europy z Banderą i UPA"

Świat

Wczoraj w Kijowie lokalny oddział neobanderowskiej "Swobody" pikietował pod polską ambasadą. Krzyczeli, że wejdą "do Europy z Niebiańską Sotnią, Banderą, Szuchewyczem i UPA".

Kompromitacja Róży Thun: Po co nam polski premier w radzie? Już nie pamięta swojego apelu z 2014!

Bez komentarza

Róża von Thun und Hohenstein twierdzi, że brak obecności polskiego premiera w Radzie Europejskiej to żadna strata. Jednocześnie nie pamięta dokumentu, który podpisała w 2014 roku, kiedy to PiS skierował skargę przeciw PO do Parlamentu Europejskiego.

Ukrainiec wziął ślub z 80-letnią kobietą. Zupełnym przypadkiem miał pójść do wojska...

Po godzinach

Dzień ślubu 22-letniego Ukraińca z 80-letnią mieszkanką ukraińskiej Winnicy zupełnie przypadkiem miał miejsce ledwie sześć dni po otrzymaniu wezwania do wojska. Kobieta bowiem wymaga stałej opieki ze względu na niepełnosprawność.

Pociąg w Japonii odjechał o 20 sekund za szybko. Koleje przepraszają za "poważne niedogodności"

Po godzinach

Japonia to inny świat, czego przykładem jest komunikat kolei w tym kraju. Ze względu na to, że pociąg odjechał 20 sekund przed czasem, kierownictwo Tsukuba Express wystosowało przeprosiny za "poważne niedogodności".

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.