piątek
| 23 marca 2018

Obrzydliwość! Zezwięrzęcenie środowisk pseudoartystycznych. Biegali nago w komorze gazowej

Redakcja: | 01 grudnia 2017
Komora Gazowa

Grupa nagich osób biegających we wnętrzu komory gazowej. Wszystko w ramach filmu pt. "Berek". Środowiska żydowskie apelują do polskich władz o ustalenie, kto pozwolił na taką perwersję w byłym Niemieckim obozie Stutthof?

Izraelskie Centrum Organizacji Ocalałych z Holokaustu oraz Centrum Szymona Wiesenthala żąda interwencji od Andrzeja Dudy oraz Beaty Szydło. Środowiska żydowskie mają nadzieję, że dzięki wystosowanemu apelowi do władz w Polsce powstaną odpowiednie przepisy, które zabronią powstawania podobnych produkcji w miejscach zagłady.

To nie pierwsza kontrowersja związana ze bluźnierczą pseudosztuką "Berek". Film Artura Żmijewskiego został wyemitowany w 2015 roku w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Po licznych protestach Żydów, film został usunięty z wystawy. Przywrócono go jednak, argumentując decyzję jako "obronę ekspresji artystycznej".

Sam reżyser nie ma sobie nic do zarzucenia. W jego ocenie, "Berek" ma podejmować próbę zmierzenia się z traumą holocaustu.

– Ta praca jest pełna okrutnej zabawy, sadyzmu, nagości i jednocześnie dziecinnej beztroski. Jest pełna niewinności, śmiechu, szczeniackiego rozbawienia. Chodziło o wizualne zrekonstruowanie sytuacji. Tak jak się to kiedyś odbywało: nadzy ludzie w komorze gazowej. Ale zamiast horroru mamy śmieszki, zabawki, erotyczne gierki, niewinne igraszki. Jaka ulga!

– argumentował Żmijewski

 

timesofizrael.com/Oli/Fot. archiwum.nina.gov.pl (cenz. red.)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij