sobota
| 17 marca 2018

Kaczyński pozywa Wałęsę żądając 30 tysięcy. Były prezydent odpowie m.in. za słowa "nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie"

Redakcja: | 04 grudnia 2017
Wałęsa i Kaczyński

Jarosław Kaczyński żąda publicznych przeprosin od byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Mowa tu o wpisach, które Wałęsa zamieścił na portalu społecznościowym Facebook. 

Do pierwszego posiedzenia w tej sprawie ma dojść dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Sam pozew wpłynął do gdańskiego sądu 7 czerwca bieżącego roku. Inicjatorem jest prezes PiS, którego reprezentuje kancelaria "Gotkowicz Kosmus Kuczyński i Partnerzy Adwokaci". 

Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin i rekompensaty w postaci 30 tysięcy złotych, które mają zostać przekazane na cele dobroczynne. 

Jednym z trzech zarzutów, z powodu których Kaczyński pozywa Wałęsę jest umieszczenie przez byłego prezydenta internetowego wpisu dotyczącego stanu zdrowia Kaczyńskiego. Chodzi tu o tekst "nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie". Kolejnym powodem, który zostanie zbadany przez sąd jest wpis o treści: "Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.". Trzecią przyczyną jest twierdzenie Wałęsy jakoby Jarosław Kaczyński "wrobił go" we współpracę z bezpieką. Zdaniem Wałęsy, to właśnie prezes PiS miał wydać takie polecenie. 

Wałęsa wypiera się swoich słów i na Facebooku zapewnia, że nie zamierza przepraszać Kaczyńskiego. Pełnomocnik byłego prezydenta twierdzi, że w razie negatywnego rozstrzygnięcia sprawy będą szukać "sprawiedliwości w sądach europejskich".

 

onet.pl/SanSki/Fot. Facebook Jarosław Kaczyński/Lech Wałęsa (kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij