niedziela
| 20 maja 2018
 

ONR: Zdelegalizować komunistyczną partię Razem!

Redakcja: | 06 grudnia 2017
Adrian Zandberg

Członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego w otwartym liście do Zbigniewa Ziobry domagają się delegalizacji partii Razem.

W liście ONR-owcy zarzucają lewicowej partii, że w jej szeregach znajdują się jawni komuniści, co stoi w sprzeczności z Konstytucją i stanowi podstawę prawną do delegalizacji. Nacjonaliści jako przykład podają artykuł zamieszczony na lewicowym portalu strajk.eu.pl pt. "Jestem komunistą z Razem. I jest nas niezliczona ilość".

"Zbrodniczy system komunistyczny zapisał się w dziejach świata pod znakiem fali niewyobrażalnego cierpienia i okrutnej śmierci milionów niewinnych ludzi. W sposób szczególny jego skutkami dotknięta została również nasza Ojczyzna. Na przestrzeni dziesięcioleci działalność początkowo Armii Czerwonej, a później rodzimych zdrajców pozostawiła w Polsce ogrom zniszczeń i zbrodni, z których niektóre należy zakwalifikować jako ludobójstwo"

– argumentują narodowcy. 

Narodowcy w liście do Zbigniewa Ziobry powołują się na zapisy Konstytucji.

"Istnienie tego rodzaju partii politycznych stoi jawnie w sprzeczności z panującym w Polsce porządkiem prawnym. Konstytucja RP już w art. 13 zakazuje istnienia w Polsce partii politycznych odwołujących się m.in. właśnie do komunizmu. Z kolei art. 188 Konstytucji RP stanowi, że organem właściwym do orzekania w przedmiocie zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych jest Trybunał Konstytucyjny. W art. 191 Konstytucji zakreślono krąg podmiotów uprawnionych do składania w tym przedmiocie wniosków do Trybunału Konstytucyjnego. W pkt. 1 ww. artykułu jako uprawniony podmiot wymieniono m.in. Prokuratora Generalnego"

– piszą. 

"W związku z powyższym składamy na Pańskie ręce gorący apel o skorzystanie z powyższego uprawnienia i złożenie stosownego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego celem przeprowadzenia procedury delegalizacji partii Razem, jako ugrupowania, którego działalność stoi w sprzeczności z Konstytucją. Tego wymaga nie tylko poszanowanie prawa, ale również zwykła ludzka przyzwoitość oraz szacunek dla milionów ofiar zbrodniczego systemu komunistycznego"

– kończą. 

 

medianarodowe.com/Oli/Fot. Facebook Adrian Klarenbach-oficjalna strona


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij