czwartek
| 22 lutego 2018
 

Biedroń apeluje: Warszawscy radni, oddajcie ulice kobietom!

Redakcja: | 13 lutego 2018
Robert Biedroń

Prezydent Słupska, Robert Biedroń zaapelował na Twitterze, aby podpisywano petycję "Ulice dla Kobiet" skierowaną do warszawskich radnych.

Petycja ma na celu upamiętnienie kobiet zasłużonych dla odbudowy państwa polskiego oraz samej stolicy, poprzez nadanie ulicom, skwerom i placom ich nazwisk.

"W Warszawie zaledwie 170 spośród 5471 obiektów miejskich nosi nazwę na cześć kobiet To niewiele ponad 3 procent! Z tej liczby zaś tylko 110 nazw odnosi się do postaci historycznych"

– napisano w petycji.

"Tymczasem kobiety wniosły niekwestionowany wkład w walkę o niepodległość i odbudowę państwa polskiego. Pierwsze emancypantki, legionistki, posłanki, lekarki, architektki, nauczycielki, siłaczki przełomu wieków zasługują na upamiętnienie w przestrzeni publicznej. To one utorowały nam drogę. To ich konsekwencji, determinacji i niezłomności zawdzięczamy fakt, że kobiety mogą się dziś uczyć, studiować, pracować"

– czytamy w tekście.

W petycji podano także listę kobiet, które, zdaniem autorów petycji, powinny zostać upamiętnione. Wśród nich znalazły się m.in. Maria Dulębianka, Aleksandra Piłsudska, czy Zofia Daszyńska-Golińska.

 

twitter.com/naszademokracja.pl/marma/Fot. Twitter Marek Kasiak/Twitter wmeritum.pl (kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij