niedziela
| 20 maja 2018
 

Wałęsa chce "telewizyjnego spotkania" z Cenckiewiczem: Prowadzący może być osobą duchowną

Redakcja: | 13 marca 2018
Lech Wałęsa, Sławomir Cenckiewicz

Lech Wałęsa na Twitterze stwierdził, że Sławomir Cenckiewicz "pobrudził" życiorys jemu i jego rodzinie. Były prezydent domaga się debaty telewizyjnej, którą poprowadzi duchowny. Wałęsa zachęcił do nadsyłania pytań.

W serii zamieszczonych dzisiaj twittów Lech Wałęsa zarzucił Sławomirowi Cenckiewiczowi kłamstwa na swój temat i podważanie roli w walce z komunizmem.

Były prezydent po raz kolejny zaproponował telewizyjną debatę.

Wałęsa zachęcił także do zadawania pytań, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Nie jest to pierwsza propozycja debaty ze strony Lecha Wałęsy. W połowie stycznia 2016 roku były prezydent poinformował, że chciałby, aby IPN zorganizował spotkanie z osobami, które zarzucają mu agenturalną przeszłość. Później jednak Wałęsa zmienił zdanie i poinformował na swoim blogu, że nie odpowiada mu forma zaproponowana przez IPN, więc debata na temat "Bolka" się nie odbędzie.

 

twitter.com/tvp.info/marma/Fot. Twitter Telewizja Republika/Twitter Wojskowe Biuro Historyczne (kolaż)

 

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij