wtorek
| 24 kwietnia 2018
 

Zaskakujący sondaż dotyczący zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce!

Redakcja: | 13 kwietnia 2018
ferma norek

Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS przeprowadził dla "Super Expressu" sondaż, z którego wynika, że ponad połowa Polaków sprzeciwia się forsowanemu przez rząd zakazowi hodowli zwierząt futerkowych. Wyniki badania są dość jednoznaczne.

Z wyników badań opinii publicznej wynika, że obywatele są przeciwni wprowadzeniu całkowitego zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Takiego zdania jest aż 53,4 proc. ankietowanych. Za zakazem opowiedziało się jedynie 33,3 respondentów. Z kolei 13,3 proc. Polaków nie potrafiło wskazać żadnej odpowiedzi.

Pomimo dużej przewagi głosów opowiadających się za całkowitym zakazem hodowli, rząd nadal dąży do zamknięcia ferm futerkowych. Aż 60 proc. ankietowanych przyznało jednak, że należy podwyższyć standardy warunków na fermach. Na razie projekt zakazujący hodowli zwierząt futerkowych utknął w sejmowej komisji.

W badaniu zapytano także, która partia najlepiej reprezentuje interesy polskich rolników. Najwięcej głosów otrzymało PSL, które zdobyło 36,7 proc. głosów. Prawo i Sprawiedliwość uplasowało się dopiero na drugim miejscu z wynikiem 27,6 proc.

dorzeczy.pl, se.pl /siem/Fot. Facebook enorka.info


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij