wtorek
| 24 kwietnia 2018
 

Ziemkiewicz antysemitą w izraelskim raporcie: Zawodowy sukces, ale jest jednak trochę dziegciu w tej beczce miodu

Redakcja: | 17 kwietnia 2018
Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz został umieszczony na liście antysemitów w dorocznym raporcie Kantor Centre for Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University. Publicysta uznał to za swój "zawodowy sukces".

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza raport jest absurdalny.

"Sukcesy od rana. Znalazłem się w dorocznym raporcie »Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University« o antysemityzmie na świecie. Ponieważ na różnych »listach żydów« umieszczany jestem regularnie, uzupełnienie tego obecnością na liście antysemitów uważam za zawodowy sukces - coś jakby zdobycie »korony Synaju«"

– napisał Rafał Ziemkiewicz na swoim Facebooku.

Publicysta nie krył jednak zdziwienia, co do powodu z jakiego znalazł się w raporcie.

"Jest jednak trochę dziegciu w tej beczce miodu. Po pierwsze, zostałem tam nazwany »Rafałem Michałem Ziemkiewiczem« (chodzi jednak niewątpliwie o mnie, bo wraz ze mną potępiony został tygodnik »Do Rzeczy«). Po drugie, nie chodzi w ogóle o żadną moją wypowiedź na temat Żydów. Do kategorii »holocaust distorter« zakwalifikowano mnie jako głosiciela tezy, że w II Wojnie Światowej Polska powinna znaleźć się po stronie Niemiec przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Problem w tym, że ja takiej tezy nigdy nie postawiłem, ale ponieważ książka Piotra Zychowicza ukazała się wcześniej od mojej, więc mędrcom podobnym sporządzającemu listę czytać się jej już nie chciało. Zychowicza też zresztą nie, poza jednym, pierwszym akapitem"

– tłumaczył Ziemkieiwcz.

facebook.com/marma/Fot. Facebook Tygodnik Lisickiego


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij