środa
| 25 kwietnia 2018
 

Brynkus (Kukiz’15) o odwołaniu Czarneckiego: Jego wypowiedź była skandaliczna, ale decyzja nie jest sprawiedliwa

Barbara Burdzy: czwartek, 08 luty 2018
Józef Brynkus

Uważam, że wypowiedź Czarneckiego o Róży Thun była skandaliczna. Takich słów nie powinno się używać wobec postaw politycznych osób, które szukają wsparcia poza granicami państwa polskiego, niemniej jednak samo zachowanie Róży Thun, a także jej akolitów, świadczy o tym, że interes Polski mają te osoby daleko od siebie – powiedział w rozmowie z reporterem wSensie.pl poseł Kukiz’15 Józef Brynkus.

Parlament Europejski przegłosował odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego. Czarnecki porównał europosłankę Różę Thun do szmalcowników.     

Józek Brynkus z Kukiz'15 uważa, że wypowiedzi polityków powinny być bardziej "wyważone". Zaapelował przy tym, aby debata publiczna, także w Polsce, była bardziej "rzeczowa, merytoryczna i oparta na argumentach". Brynkus jest zdania, że wypowiedzi podobne do tej, jaką wykazał się poseł Czarnecki, szkodzą wizerunkowi polskiego parlamentu.

Jacek Kurski powołał w TVP zespół ds. promocji dobrego imienia i historii Polski. Decyzja miała być wynikiem debaty publicznej, jaka toczy się w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Zespół ma zająć się "kształtowaniem pozytywnego wizerunku Polski". Jednym z jego zadań będą "inicjatywy w zakresie własnej produkcji fabularnej i dokumentalnej". Spytaliśmy posła Kukiz’15 czy sądzi, że to inicjatywa prezesa Kurskiego, czy samego prezesa Kaczyńskiego.

– Podobno w tym kraju nic się nie dzieje bez zgody i wiedzy pana prezesa Kaczyńskiego

– skomentował polityk.

– Pan prezes Kurski, chyba z nadgorliwości, żeby nie utracić stanowiska, proponuje takie rozwiązanie

– podsumował.

 

Reporter: Barbara Burdzy

Zdjęcia i montaż: Leszek Rudziński

Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij