22 lutego 2017
środa
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Amerykańskie media podają, że Rosjanie posiadają informacje mogące zaszkodzić Donaldowi Trumpowi. Dzięki nim podobno chcą skompromitować prezydenta elekta. 

Media w Stanach powołują się na tajny dokument przygotowany przez służby specjalne, który ma zawierać informacje dotyczące m.in. finansów, życia osobistego i działalności politycznej Trumpa.

Prezydent elekt miał zapoznać się z raportem podczas spotkania z szefami amerykańskich służb wywiadowczych. Zorganizowali oni je po to, by przekazać przyszłemu prezydentowi, że Rosjanie dysponują również informacjami na jego temat, choć dotąd ujawnili tylko te dotyczące jego rywalki w wyborach – Hillary Clinton.

Według nieoficjalnych informacji, Rosjanie twierdzą między innymi, że jeden z współpracowników Trumpa miał bliskie kontakty z rosyjskimi władzami i wymieniał się z nimi informacjami.

Po spotkaniu z szefami amerykańskich służb wywiadowczych Trump po raz pierwszy publicznie przyznał, że Rosja mogła dokonać ataków hakerskich podczas kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, co wcześniej wielokrotnie kwestionował.

tvp.info/Akkal/Fot. Michael Vadon/Wikipedia

 

Więcej z tej kategorii...

Niemcy: Za wyłudzenie socjalu ekspresowa deportacja

Niemieckie władze planują zmienić prawo, by za wyłudzenie świadczeń socjalnych groziła szybka deportacja. Dotąd tak było tylko w przypadku skazania wyrokiem od trzech lat więzienia.

KE nie zgadza się z zarzutami Polski o brak obiektywizmu: Timmermans ma nasze pełne poparcie

Komisja Europejska jest politycznie bezstronna w sprawie praworządności w krajach Unii – oświadczył rzecznik KE Margaritis Schinas, odpowiadając na zarzuty o brak obiektywizmu w sprawie kryzysu wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Le Pen postawiła się muzułmanom. Odmówiła założenia chusty na spotkanie z wielkim muftim Libanu

Szefowa francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen miała spotkać się w trakcie swojej wizyty w Libanie z tamtejszym wielkim muftim Abdelem-Latifem Derianem. Do rozmowy jednak nie doszło, bo kandydatka na prezydenta Francja odmówiła zakrycia głowy.

Dera: Rosja próbuje rozgrywać relacje polsko-ukraińskie

Senator McCain wyraźnie dał taki sygnał, że Polska musi być przygotowana na wywieranie presji na nasz kraj, również na Ukrainie – mówił na antenie TVP Info prezydencki minister Andrzej Dera.

Timmermans: Wszyscy za wyjątkiem Niemiec powinni włączyć się w prawny spór z Polską

To jasne, że KE nie jest w stanie działać sama. Państwa członkowskie muszą pomóc – oznajmił wiceszef KE Frans Timmermans w wywiadzie podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, odnosząc się do zapowiadanej reformy sądownictwa w Polsce.

Poroszenko: Dekret Putina potwierdza rosyjską okupację na Ukrainie

"Decyzja Federacji Rosyjskiej o uznaniu paszportów tak zwanych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej jest kolejnym dowodem rosyjskiej okupacji i złamaniem prawa międzynarodowego".

Plany lidera znaczącej holenderskiej partii? "Deislamizacja Holandii" i usunięcie "marokańskich szumowin"

Geert Wilders zapowiedział, że rozpoczynająca się w Holandii kampania wyborcza dla jego ugrupowania upłynie pod hasłami "przywrócenia Holandii Holendrom" oraz wyrzucenia "marokańskich szumowin".

Dekret Putina: Rosja uznaje paszporty wydawane przez separatystów z Donbasu

Nowe regulacje dotyczą mieszkańców obwodów ługańskiego i donieckiego, czyli terytoriów kontrolowanych przez siły prokremlowskie.

 

 

Jaki: Wybrali Polskę na chłopaka do bicia

Polska

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował raport, którzy przygotowany został przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Można w nim przeczytać m.in., że w Polsce dochodzi do łamania prawa, zmiany zmierzają do ograniczenia suwerenności sądów, a sędziowie są fizycznie atakowani.

Grupiński: Metoda Kaczyńskiego to otaczać się miernymi. Kuchcińskiemu złamano kręgosłup

Polska

Były szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej uważa, że marszałek sejmu Marek Kuchciński "bardzo dobrze pasuje do koncepcji Jarosława Kaczyńskiego". Rafał Grupiński przyznał, że szanse na odwołanie obecnego marszałka są niewielkie.

Radziwiłł: Znikną kolejki dla pacjentów

Polska

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapewnił, że od pierwszego dnia, kiedy w życie wejdzie ustawa o sieci szpitali, nie będzie kolejek dla pacjentów.

Solidarność szefowych rządu? Kopacz: Nie latałam wojskową CASĄ do domu, ale premier ma takie prawo

Polska

Nie jest to coś złego, że ktoś wsiada do samolotu i lata. Jeśli to jest coś nagannego, to proszę rozliczać każdego posła – komentowała podróż premier Beaty Szydło samolotem wojskowym do Krakowa Ewa Kopacz.

Kaczyński o "przewietrzeniu" samorządów i "uniemożliwieniu przejęcia służby zdrowia"

Polska

Wybory samorządowe są bardzo ważne, ich wyniki będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych, więc od nich należy rozpocząć przygotowania – mówił szef PiS podczas spotkania z częścią mazowieckich struktur PiS.

Niecik o Wiśniewskim: Jest kłamcą, mówił o miłości, a zaraz zdradził i się rozstał

Po godzinach

Gwiazdor muzyki disco polo zaatakował ogół celebrytów. Imiennie oberwało się Michałowi Wiśniewskiemu. Tomasz Niecik zapewnił przy tym, że on sam pozostaje sobą.

Kownacki o podróżach Szydło wojskową CASĄ do domu: "Samoloty są po to, żeby latać"

Polska

Wiceszef MON Bartosz Kownacki odniósł się do informacji dziennika "Rzeczpospolita" o tym, że premier Szydło w dniu wypadku rządowej kolumny przyleciała z Warszawy do Krakowa wojskowym samolotem transportowym CASA.

Globus Polski z "Ucha prezesa" wreszcie na rynku. Czy zakupią go szkoły?

Bez komentarza

Do sprzedaży trafiły inspirowane serialem "Ucho prezesa" globusy, na których widnieje wyłącznie Polska.  Do globusów dołączane są  naklejki z nieistniejącym państwem "San Escobar".

Belka o Amber Gold: Już po reklamie było wiadomo, że to gruby przekręt. "Trzeba być analfabetą, żeby do czegoś takiego nie dojść"

Polska

Były szef NBP Marek Belka powiedział przed sejmową komisją ds. Amber Gold, że nie jest prawdą, iż Narodowy Bank Polski nic nie zrobił w tej sprawie.

Minimum 1000 zł emerytury rolniczej już od marca

Gospodarka

Ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od marca będą mieli prawo do emerytury (lub renty) wysokości minimum tysiąca złotych. Zmiana dotyczy prawie wszystkich świadczeniobiorców KRUS-u, tj. ponad 1,1 mln osób.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.