niedziela
| 20 maja 2018
 

Media: Kreml ma haka na Trumpa

Redakcja: | 11 stycznia 2017

Amerykańskie media podają, że Rosjanie posiadają informacje mogące zaszkodzić Donaldowi Trumpowi. Dzięki nim podobno chcą skompromitować prezydenta elekta. 

Media w Stanach powołują się na tajny dokument przygotowany przez służby specjalne, który ma zawierać informacje dotyczące m.in. finansów, życia osobistego i działalności politycznej Trumpa.

Prezydent elekt miał zapoznać się z raportem podczas spotkania z szefami amerykańskich służb wywiadowczych. Zorganizowali oni je po to, by przekazać przyszłemu prezydentowi, że Rosjanie dysponują również informacjami na jego temat, choć dotąd ujawnili tylko te dotyczące jego rywalki w wyborach – Hillary Clinton.

Według nieoficjalnych informacji, Rosjanie twierdzą między innymi, że jeden z współpracowników Trumpa miał bliskie kontakty z rosyjskimi władzami i wymieniał się z nimi informacjami.

Po spotkaniu z szefami amerykańskich służb wywiadowczych Trump po raz pierwszy publicznie przyznał, że Rosja mogła dokonać ataków hakerskich podczas kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, co wcześniej wielokrotnie kwestionował.

tvp.info/Akkal/Fot. Michael Vadon/Wikipedia

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij