18 października 2017
środa
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

O planach obniżenia zasiłków rodzinnych dla obywateli Unii pracujących w Niemczech, w tym Polaków, poinformował niemiecki dziennik "Bild". 

Chodzi o zasiłki rodzinne dla pracujących w Niemczech obcokrajowców, których dzieci nie przebywają z nimi na terenie Niemiec. Według portalu fakt24.pl niemieckie ministerstwo finansów chce, żeby zamiast dzisiejszych ok. 830 zł (192 euro) miesięcznie na jedno dziecko, polska rodzina dostawała pomoc w wysokości ok. 400 zł (92 euro), czyli tyle, ile w Polsce. Oznaczać to będzie pogorszenie się sytuacji 87 tysięcy polskich rodzin.

– Byłby to błąd, gdyby tak się stało. Szkoda, że Angela Merkel zapewnia u nas o dobrej współpracy, a po powrocie do siebie pokazuje, czym jest twarda polityka

– skomentowała w rozmowie z fakt24.pl posłanka PiS Bernadeta Krynicka z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Wprowadzenie podobnych regulacji planuje również Austria.

fakt.pl/Akkal/Fot. P. Tracz/KPRM/rzad.gov.pl

 
 

hodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Izrael: Ciche przyzwolenie na związki homoseksualne, ale bez ślubu

Izraelski Sąd Najwyższy zdecydował, że nie będzie w tym kraju "ślubów" homoseksualnych. Izraelskie homolobby protestuje. Co ciekawe, mimo zakazu małżeństw, władze bez problemu nadają obywatelstwo homoseksualnym partnerom Izraelczyków...

Skandal! Młodziutka Żydówka Anne Frank jako... "halloweenowe straszydło"

Amerykańska firma produkująca kostiumy na Halloween wypuściła na rynek strój Anny Frank - żydowskiej dziewczynki, która w Holandii ukrywała się przed Gestapo. Efekt? Hejty i wielkie emocje.

Banderowskie barwy w Tarnopolu

Na dzień przed Dniem Obrońców Ukrainyw Tarnopolu wywieszono czerwono-czarne flagi.

Niemieckie służby: Wpuściliśmy do siebie Hezbollah

Raport niemieckich służb na temat uchodźców pokazuje, że polityka "otwartych drzwi" jest błędem, zaś informacje o weryfikacji tożsamości to manipulacja. Dla nas to sprawa oczywista, ale Niemcy są naprawdę zaskoczeni tym faktem!

"Postęp" w Indiach. Seks z nieletnią żoną zakazany

Indyjski Sąd Najwyższy zadecydował, że seks z nieletnią żoną jest gwałtem. Do tej pory wyjątkiem była sytuacja zamężnej kobiety między 15-18 rokiem życia. Sprzeczność wynika z zezwolenia społeczeństwa na małżeństwa dziewczynek.

Włoski różaniec do granic! Przykład z PL. Zarażamy!

"Za pięknym przykładem polskich braci" Włosi postanowili otoczyć granice swojego kraju Różańcem Świętym. Akcja została wyśmiana przez lewicowe i liberalne środowisko w Polsce. We Włoszech zakiełkowała z polskiej inspiracji.

Afera w londyńskim urzędzie! Zatrudnili terrorystkę

Okazuje się, że z powodu politycznej poprawności terroryści bez problemu mogą zostać zatrudnieni na wysokich stanowiskach w Wielkiej Brytanii. Etiopka pracowała w Radzie Miasta Southwark w Londynie, gdzie została bez problemu przyjęta. Wcześniej jednak otrzymała wyrok 10 lat więzienia za terroryzm.

Prezydent Czech: Europejczycy powinni mieć odwagę zainwestować w swoje własne pistolety

Prezydent Czech powiedział na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy o swoim stosunku do liberalizacji prawa o dostępie do broni. Odniósł się w swej odezwie do bezpieczeństwa obywateli na arenie międzynarodowej w obliczu terroryzmu i przestępczości.

Nie będzie umowy z miastem gloryfikującym UPA

Polska

Wczoraj informowaliśmy o banderowskich flagach w Tarnopolu, które wywieszono w przeddzień Dnia Obrońców Ukrainy. Jelenia Góra w związku z tym wycofała się z zawarcia umowy partnerskiej z miastem gloryfikującym ludobójców.

Protest rezydentów – faktyczna walka o poprawę jakości służby zdrowia czy polityczny atak na PiS?

wSensie.tv

Protest lekarzy rezydentów nabiera tempa, do sprzeciwu i walki o wyższe wynagrodzenia i większe nakłady na służbę zdrowia przyłączają się lekarze innych specjalizacji medycznych. Pytanie czy to jest faktyczna walka o poprawę jakości oferowanych usług medycznych czy polityczny sposób na zaatakowanie rządu Beaty Szydło?

Zielińska (Kukiz'15) dla wSensie.pl: Wiele haseł Czarnego Protestu uwłaczało kobietom

Polska

W Polsce środowiska feministyczne reprezentują wąską grupę ideologiczną, a nie ogół kobiet - mówiła w rozmowie z dziennikarzem wSensie.pl Elżbieta Zielińska, posłanka ruchu Kukiz'15.

Sondaż: Duda nokautuje w sprawie sądownictwa

Polska

Według najnowszego sondażu IBRIS w kwestii sporu dotyczącego sądów Polacy są za Dudą. Większość rodaków w roli reformatora sądów widzi prezydenta, a nie ministra sprawiedliwości. Co ciekawe, bardzo dużo osób albo nie ma zdania, albo uważa, że obaj panowie są w błędzie. Razem jest ich prawie 50 proc.!

Eliza Michalik znowu atakuje. Tym razem nazwała "Łupaszkę" ludobójcą

Bez komentarza

Popularna lewicowa dziennikarka, Eliza Michalik skomentowała na Twitterze reportaż TV Republika o majorze Łupaszce.

Staniszkis: Żałuję, że wspierałam Dudę. Komorowski byłby lepszy

Polska

Nie wiem, w co gra prezydent Duda. Najgorsze jest to, że ja go wspierałam. Teraz już nawet nie pamiętam, dlaczego – powiedziała w wywiadzie dla portalu wp.pl socjolog profesor Jadwiga Staniszkis. Odniosła się też do współpracy na linii prezydent-rząd.

Petru uciszył Gasiuk-Pihowicz słowami "zamknij się"?

Bez komentarza

W połowie września w pałacu prezydenckim pojawili się liderzy Nowoczesnej: Ryszard Petru, Kamilia Gasiuk-Pichowicz, Barbara  Dolniak i Katarzyna Lubnauer. Celem spotkania było omówienie z ustaw dotyczących zmian w KRS i SN.

Obrzydliwa manipulacja! Internauci wymyślili fikcyjnego księdza-szwagra ministra Radziwiłła. Do czego jeszcze się posuną?

Polska

Do czego to nie posuną się internauci, żeby ośmieszyć rząd i ministrów. Tym razem wymyślili grafikę, zgodnie z którą szwagrem Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła jest ksiądz, pobierający ogromne sumy ze szpitali.

Pierwsza taka sytuacja w historii polskiej polityki! Poseł zaczął...modlić się na wizji

Polska

Na antenie opolskiego oddziału TVP odbyła się debata polityczna, a tematem była akcja "Różaniec do granic". Jednym z zaproszonych gości był Paweł Grabowski (Kukiz'15), któremu nie spodobała się krytyka tej katolickiej inicjatywy.

Norbi był pijany, kiedy zgodził się wesprzeć PO. Teraz żałuje

Po godzinach

Piosenkarz Norbi stwierdził, że żałuje, że wystąpił jako artysta popierający Platformę Obywatelską. Nigdy nie chciał być łączony z jakąkolwiek partią. Pytanie jednak, czy uda mu się pozbyć łatki, którą na własnej życzenie sam sobie doczepił? Internet nie zapomina szybko...

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.