czwartek
| 26 kwietnia 2018
 

Strzelanina w Paryżu. Zginął policjant, kolejni są ranni

Redakcja: | 20 kwietnia 2017

Około godziny 21 doszło do strzelaniny na Polach Elizejskich w Paryżu. Zginął policjant oraz mężczyzna, który go zaatakował.

Atak przeprowadzony przez uzbrojonego w karabin maszynowy Kałasznikow napastnika był najpewniej aktem terrorystycznym (w tym tonie wypowiadał się prezydent Francji Francois Hollande).

Uzbrojony mężczyzna (wg. ISIS, które przyznało się do zamachu, pochodzący z Belgii; w doniesieniach medialnych w kontekście tożsamości sprawcy pojawiał się z kolei 39-letni obywatel Francji Karim C., już wcześniej skazany za atak na funkcjonariuszy) miał wysiąść z samochodu i otworzyć ogień do policjantów, z których jeden zginął. Dwóch kolejnych zostało ciężko rannych od strzałów, które oddał w ich kierunku uciekający napastnik. Ranny jest również turysta. Zamachowiec został wkrótce zastrzelony.

Jeszcze w godzinach nocnych trwały poszukiwała drugiego ekstremisty (wcześniej dementowano informacje o dwóch napastnikach). Mężczyzna ten, znany władzom z przestępstw narkotykowych (w jego domu znaleziono teraz broń), sam zgłosił się na posterunek policji w Belgii. Utrzymuje, że nie ma nic wspólnego z zamachem.

telewizjarepublika.pl/wyborcza.pl/tvn24.pl/dailymail.co.uk/Bukans/JpR/Fot. TT Melissa Bell

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij