niedziela
| 20 maja 2018
 

Kolega Lecha Kaczyńskiego nawołuje do wyjścia z UE: "Odrzućmy to ciągłe poniżenie. Nie możemy pozwolić na przekształcenie naszego kraju w wielokulturowe społeczeństwo"

Redakcja: | 17 czerwca 2017

Były prezydent Czech Vaclav Klaus w związku z unijną polityką migracyjną i tym, że czeski głos jest "ignorowany", wezwał swoich rodaków do radykalnych działań.

– Nadszedł czas, aby przygotować wyjście naszego kraju z Unii Europejskiej

– stwierdził Klaus, który był głową państwa Czech m.in. w okresie, gdy w Polsce prezydentem był Lech Kaczyński. Polityków łączyły dobre relacje, zdarzyło się nawet, że panowie pili razem piwo w Kazimierzu Dolnym.

Prezydenci Czech i Polski uchodzili na świecie za eurorealistów, kierujących się w pierwszym rzędzie interesem narodowym stawianym przed interesem Unii Europejskiej z hegemonistycznymi Niemcami na czele.

Zdaniem Klausa Komisja Europejska grożąc sankcjami finansowymi Czechom, Polsce i Węgrom "dokładnie pokazała, jaka jest pozycja Czech w Unii Europejskiej".

– Odrzućmy to ciągłe poniżenie. Nie możemy pozwolić na przekształcenie naszego kraju w wielokulturowe społeczeństwo

– zaapelował był prezydent Czech.

wp.pl./GRE/Fot. Silar/Wikimedia/CC BY-SA 3.0


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij