piątek
| 23 marca 2018

Rektor powiedział, że Benedykta usunęła mafia kardynałów, a Franciszek to… Jest już ekskomunika!

Robert Wyrostkiewicz: | 05 sierpnia 2017

Ogłoszono ekskomunikę José Galata, byłego rektora Uniwersytetu La Gran Kolumbia i założyciela stacji telewizyjnej Teleamiga, który publicznie krytykował liberalizm papieża Franciszka.

O braku możliwości przyjmowania sakramentów przez profesora Galata poinformował przewodniczący Kościelnego Trybunału Bogoty. Informację o ekskomunice podał jako pierwszy serwis Onepeterfive.com (a w Polsce Bibula.com).

José Galata twierdził, że papież Franciszek został nieprawnie wybrany i oskarżał go o sprzeciwianie się wielu fundamentalnym aspektom nauki katolickiej. Uważał też, że wolno rozważać, czy papieża wybrał Bóg, człowiek, czy "mafia kardynałów". Jak uzupełnia Bibula.com, "powołał się (José Galata - dop. wSensie.pl) na słowa kardynała Godfrieda Danneelsa, twierdzącego, że to presja "mafii" (hierarchów Kościoła – dop. Sensie.pl) doprowadziła do rezygnacji Benedykta XVI i wyboru Franciszka.

Ekskomunika to najwyższa kara kościelna, polegająca na wykluczeniu z życia Kościoła katolickiego.

RW/Bibula.com Fot. Pixabye.com

Robert Wyrostkiewicz
Author: Robert Wyrostkiewicz
O Autorze
Robert Wyrostkiewicz - Redaktor Naczelny wSensie.pl, wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w "Warszawskiej Gazecie", Polskim Radiu Radio dla Ciebie, "Niedzieli", "Naszej Polsce", Fronda.pl czy Prawy.pl; Redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych ("Odkrywca", "Zakazana Historia" i inne). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Kandydat KSD do Rady Etyki Mediów, odrzucony przez REM z powodów politycznych,członek rady programowej Radia dla Ciebie; autor książki "Absurdy postępu" (zbiór artykułów z miesięcznika "Moja Rodzina"). Prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl" (współodkrywca mogił Żołnierzy Wyklętych i uczestnik licznych ekshumacji identyfikacyjnych), założyciel Muzeum Wojny i Pokoju. Z wykształcenia politolog i pedagog, w tym roku zamierza skończyć archeologię. Z pasji... poszukiwacz skarbów. Odkrywca licznych stanowisk archeologicznych z okresu wpływów rzymskich i wędrówek ludów.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij