sobota
| 17 marca 2018

Burkini. W Europie na cenzurowanym, a w świecie arabskim kobiety też go nie chcą

Redakcja: | 10 sierpnia 2017

Coraz częściej słychać głosy oburzenia muzułmanów, którzy za kąpiel w burkini dostają mandaty lub są wypraszani z basenów. Twierdzą, że tylko w tym stroju mogą czuć się dobrze. Tymczasem w świecie arabskim muzułmańskie kobiety porzucają okrywający ciało strój na rzecz zwykłych strojów kąpielowych. 

Kilka dni temu rodzina brytyjskich muzułmanów została wyproszona z basenu w Algarve w Portugalii po tym, jak kobieta chciała wejść w burkini. Pracownik basenu poinformował, że niedopuszczalne jest używanie innych strojów niż bikini lub krótkie spodenki, jednak oburzona muzułmanka nie chciała się dostosować.

Podobne oburzenie ze strony muzułmanów wywołał też mandat w wysokości 490 euro dla kobiety we Francji za to, że – mimo zakazu – kąpała się koło Marsylii w burkini.

– Byłam rozczarowana, zszokowana i zraniona faktem, że ktoś może być taki obłudny i niegodziwy z powodu burkini

– poskarżyła się ukarana kobieta w rozmowie z organizacją Razem Przeciwko Islamofobii.

Tymczasem w świecie arabskim kobiety także walczą o to, by burkini przestało obowiązywać na plażach w ich krajach. Miesiąc temu tysiące kobiet w Algierii wyszło na plaże w strojach bikini, by protestować przeciwko narzucaniu przez muzułmańskich mężczyzn stroju burkini jako jedynego dopuszczalnego. Mimo, że w Algierii inny strój jest dopuszczalny, to niektórzy mężczyźni wykonują zdjęcia kobiet ubranych inaczej niż w wersji islamskiej i umieszczają w sieci.

Burkini to strój do kąpieli zakrywający większość ciała kobiet, który uznawany jest przez muzułmanów za jedyny dopuszczalny w przestrzeni publicznej. 

pudelek.pl/dailymail.co.uk/cwik/ Fot. twitter sputnik


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij