niedziela
| 18 marca 2018

Brytyjska prasa: W atakach terrorystycznych nie ginie tak dużo osób

Redakcja: | 22 września 2017

Na brytyjskiej stronie "The telegraph" pojawił się artykuł z infografiką, który ma przekonać, że współcześnie w atakach terrorystycznych nie ginie tak dużo osób, jak kiedyś. Islamski terroryzm porównywany jest z atakami terrorystycznymi narodowo-wyzwoleńczych Irlandzkiej Republikańskiej Armii (IRA).

– Mimo tego łańcucha ataków, stosunkowo niewiele osób zostało zabitych w atakach terrorystycznych w ostatnich latach

– czytamy na telegraph.co.uk.

W artykule znajduje się infografika pokazująca ilość ofiar zamachów terrorystycznych od 1970 roku z podziałem na ofiary z Irlandii Północnej, Szkocji, Anglii i Walii. W wykresie dominują ofiary z Irlandii Północnej. Podkreślone są dwa lata: 1972 rok, kiedy to zginęło łącznie 353 ludzi w Irlandii Północnej oraz rok 1988, gdzie w samej Szkocji w Lockerby zginęło 270 osób. Około 100 osób zginęło też w Irlandii Północnej.

W 2005 roku zginęło 52 osoby w Londynie. Natomiast w obecnym roku około 40 Brytyjczyków zginęło na terenie Anglii.

W latach 2006-2016 ilość ofiar łącznie wyniosła około 10 osób. W obecnym roku mamy wyraźny wzrost ofiar terroryzmu. Nie są to co prawda wielkości za czasów działalności IRA, jednak Brytyjczycy powinni na poważnie podejść do kwestii islamskiego terroryzmu. W przeciwnym przypadku nad Zjednoczone Królestwo mogą znowu nadejść ciemne chmury.

telegraph.co.uk/cwik/Fot. Twitter प्रभासाक्षी


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij