niedziela
| 18 marca 2018

Korea Północna: Przemówienie Trumpa przypominało szczekanie psa

Alina Gut: | 22 września 2017

Ri Jong Ho, minister ds. międzynarodowych Korei Północnej, zapowiedział, że władze w Pjongjang nie wykluczają możliwości przeprowadzenia wkrótce próby jądrowej na Pacyfiku "na niespotykaną skalę". Ma to być odpowiedź na przemówienie Trumpa  podczas szczytu ONZ.

Obecny podczas szczytu ONZ Ri Jong Ho, stwierdził, że wypowiedź Donalda Trumpa przypominała szczekanie psa.

Korea rozważa posłanie bomby wodorowej nad Japonią. Była to odpowiedź na pytanie jednego z korespondentów, co oznaczają w istocie słowa Kim Dzon Una o "najostrzejszej w dziejach reakcji na groźbę totalnego zniszczenia KRLD".

Kim Dzon Un nazwał prezydenta Donalda Trumpa "obłąkanym" i "nienadającym się na przywódcę Stanów Zjednoczonych" politykiem, a także obiecał, że Trump "słono zapłaci za swe słowa". Groźba Trumpa, że Stany Zjednoczone w przypadku ataku KRLD będą zmuszone "całkowicie zniszczyć" tej kraj były zdaniem północnokoreańskiego przywódczy "najdzikszym sposobem wypowiedzenia wojny, jaki znamy z dziejów".

Szósta, ostatnio próba atomowa Korei Północnej była przeprowadzana na ładunku jądrowym o mocy ponad trzykrotnie silniejszej od bomby zrzuconej przez Amerykanów na Hiroszimę w 1945 roku.

Gosc.pl/cnn/AG/Fot. Flickr

 

 

 

 

 

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij