poniedziałek
| 19 lutego 2018
 

Najnowszy sondaż masakruje rosyjską opozycję

Redakcja: | 12 października 2017

92 proc. Rosjan uważa, że należy zrobić wszystko, aby nie było już więcej rewolucji w Rosji. Oto wyniki sondażu przeprowadzonego wśród obywateli rosyjskich przez państwową agencję badawczą VTSIOM.

W ciągu ostatnich 5 lat przybyło osób niechętnych nowym zmianom. Jeśli wierzyć rządowej sondażowni, w 2012 roku przybyło prawie 15 proc. zwolenników zachowania obecnego porządku. Coraz to przybywa też zwolenników Władimira Putina.

W tej samej ankiecie Rosjanie dowodzą wciąż obecnego sentymentu do Rosji sowieckiej. 2 na 5 respondentów nie było w stanie odpowiedzieć, jakie cele zostały osiągnięte przez rewolucję bolszewicką w 1917 r. Tyle samo uważa, że rewolucja była głównym bodźcem do rozwoju społeczno-gospodarczego kraju.

13 proc. wskazało, że rewolucjoniści mieli dobre intencje i chcieli zmienić życie w kraju na lepsze. 

Prawie połowa społeczeństwa zgadza się ze stwierdzeniem, że rewolucja z 1917 r. była w interesie większości Rosjan. Jedynie co trzeci ankietowany uważa, że tylko niewielka grupa ludzi była beneficjentami wydarzeń z 1917 roku.

Co czwarty badany stwierdził, że Lenin doprowadził kraj do postępu i równości, podczas gdy co piąty jest zdania, że jego idee zostały zniekształcone przez jego zwolenników.

newsline.com/AG/Fot. Pixabay (kolaż)


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij